1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB 2017 Yılı Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Bekleniyor
MSB 2017 Yılı Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Bekleniyor

MSB 2017 Yılı Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Bekleniyor

MSB Türk Silahlı Kuvvetleri 2017 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay alımı kapsamında sınav yeri ve tarihleri ne zaman açıklanacak? MSB astsubay alımı ön başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımı 2017 yılı başvuru kılavuzu kapsamında 11 Eylül 2017'de sona eren başvuruların üzerinden 1 ay geçti. Subay alımı başvuru sonuçları 5 Ekim 2017 tarihinde belli oldu. Astsubay alımı için de merakla çağrı tarihlerinin açıklanması bekleniyor.

 

Astsubay, 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, en az iki yıl süreli fakülte veya yüksekokulları bitiren erkek adayla başvuru yapabilmişti. KPSSP3'ten 60 puan şartı aranmaktaydı. En az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar başvuru yapabildi.

 

Astsubay alımı için askerde olanlarla ilgili durum şu şekildeydi:

 

En az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar, Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.), Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte bitirenler başvurabileceklerdir.

 

Bknz: Milli Savunma Bakanlığı MSB Subay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Bknz: Astsubay alımı şartları ile ilgili tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

Bknz: TSK Muvazzaf Astsubay Alımına Kimler Başvurabilir

 

Astsubay alımı yaş şartı şu şekildeydi:

 

1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 2 yıl süreli yüksek öğretimi bitirenler için 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular) olmak, 4 yıl ve daha fazla süreli yüksek öğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak gerekiyordu.

 

Seçim aşamasına çağrılacak adaylar şu sırayla faaliyetlere katılacaklar!

 

Seçim Aşaması Faaliyetleri: Kayıt Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi (Spor), Kişilik Değerlendirme Testi, Mülakat, Genel Sağlık Muayenesi, Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması.

 

Seçim Aşaması Faaliyetlerine Kimler Çağrılacaktır?

Seçim aşamalarına çağrı yapılacak adayların azami yüzde 20’si KPSSP3 lisans puanına, yüzde 80’i KPSSP93 ön lisans puanına göre çağrılacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
20 Yorum
İlgili Haberler