1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 2018 Yılı Astsubay Alımı 2. Grup Çağrı Duyurusu! KKK - DKK - HKK Kayıt Çağrısı
MSB 2018 Yılı Astsubay Alımı 2. Grup Çağrı Duyurusu! KKK - DKK - HKK Kayıt Çağrısı

MSB 2018 Yılı Astsubay Alımı 2. Grup Çağrı Duyurusu! KKK - DKK - HKK Kayıt Çağrısı

2018 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini kapsamında ön kayıt ile ilgili ilan ve açıklamalar yayımlandı. Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri çağrısı ve sonuçlar için tıklayınız.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “…… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılarak ikinci grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

TSK ASTSUBAY ALIMI 2. GRUP KAYIT TARİHLERİ

İKİNCİ GRUP KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 08 - 10 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, bu ilanın 8’inci maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listelerinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvetin kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır.

Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 10 Temmuz 2019 (dahil) tarihi saat 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın kayıt hakkı kazanamadığı diğer Kuvvet Komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Ayrıca, bir Kuvvet Komutanlığında yapmış olduğu tercihlerden herhangi birinde kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adayın aynı Kuvvet Komutanlığındaki kalan tercihleri söndürülmüştür. Adayın diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki tercihleri ise devam etmektedir. Aday kayıt hakkı kazandığı Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırmaması durumunda o Kuvvet Komutanlığındaki adaylığı sonlandırılacak olup diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylığı devam edecektir.

Diğer Kuvvet Komutanlıklarında kayıt hakkı beklemeye devam eden aday kalan tercihlerinden herhangi birinde kontenjana girmesi ve telefonla aranması halinde kayıt hakkı kazandığı Kuvvette kayıt yaptırabilecektir.

Eksik kalan kontenjanları doldurmak maksadıyla Kuvvet K.lıkları tarafından ÜÇÜNCÜ GRUP KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar 11-22 (dahil) Temmuz 2019 tarihleri arasında telefon ile aranarak kayıt için davet edilecek olup, eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacaktır. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır.

Telefonla aranan adaylara kayıt için kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi verilecek, kesin cevap veremeyen adayların ertesi gün nihai cevabı alınacaktır. Telefon ile kendisine ulaşılamayan adaylar farklı saatlerde iki defa daha aranacak, yine ulaşılamaması durumunda çağrı merkezlerini 24 saat içerisinde aramamaları durumunda kayıt haklarını kaybedeceklerine dair bir SMS gönderilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 8’inci maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. 22 Temmuz 2019 tarihinde gün sonu kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı yapılmayacaktır.

Sınıf bazında kontenjan miktarları, en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı kontenjanları, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kontenjanları, ve Hava Kuvvetleri komutanlığı kontenjanlarını öğrenmek için, Kara Kuvvetleri Komutanlığı taahhütname örneği ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı taahhütname örneği için aşağıdaki PDF dosyasını tıklayarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Tüm dokümanlar için tıklayınız:

pdf.jpg

Duyuru için tıklayınız:

pdf.jpg

Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler