1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! TSK Subay Alımı Başarı Sıralamaları
MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! TSK Subay Alımı Başarı Sıralamaları

MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! TSK Subay Alımı Başarı Sıralamaları

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2019 yılı Kuvvet Komutanlıklarına subay alımı sonuçları açıklandı. Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Subay alımı sonucu kayıt işlemleri için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” 2018 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini kapsamında kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK sonuçları açıklandı. Tüm kuvvet komutanlıkları için kayıtta izlenecek yol haritası açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan tüm kuvvet komutanlıkları için sıralamanıza ve kayıtlarla ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz.

MSB’den yapılan açıklama: Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “…… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılarak ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

MSB SUBAY ALIMI KESİN KAYIT TARİHLERİ

KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 24 – 29 Nisan 2019 tarihlerinde (hafta sonu hariç) 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ıncı maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet Komutanlığının başarı sıralama listelerinde bulunabilecektir.

Birden fazla Kuvvet Komutanlığında kayıt hakkı kazanan adaylar, tercih ettiği Kuvvetin kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adaylardan 29 Nisan 2019 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecek, adayın kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

MSB SUBAY ALIMI İKİNCİ ÇAĞRI NE ZAMAN OLACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ilk kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için ikinci çağrı 06 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 07 – 09 Mayıs 2019 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde yapılacaktır. Bir aday birden fazla başarı sıralama listelerinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır.

10-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet Komutanlıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir.

KKK-DKK-HKK İçin Kayıttta izlenecek yok ve tüm duyuru için tıklayınız:

pdf.jpg

KKK en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası öğrenmek için tıklayınız:

pdf.jpg

DLL en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız:

pdf.jpg

HKK en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler