1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB 2019 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! Personel Temin Kesin Kayıt Duyurusu
MSB 2019 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! Personel Temin Kesin Kayıt Duyurusu

MSB 2019 Yılı Dış Kaynaktan Subay Alımı Sonuçları Açıklandı! Personel Temin Kesin Kayıt Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Temin tarafından 2019 YILI Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini kapsamında sınav aşamaları tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Kesin kayıt işlemleri My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yapılan duyuruda 2019 yılı dış kaynaktan Subay alımları kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK için sınav aşamaları tamamlandı ve sıralamalar açıklandı. MSB subay alımı sonucu kesin kayıt işlemlerine dair detayları ve gerekli işlemleri araştıran adaylar için gerekli bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

MSB SUBAY ALIMI SINAV SONUÇLARI

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Temini seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, ".... Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

SUBAY ALIMI KESİN KAYIT TARİHLERİ

Kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları, 02-06 Mart 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6'ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet Komutanlığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet Komutanlığında kayıt hakkı kazanan adaylar, tercih ettiği Kuvvet Komutanlığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 06 Mart 2020 tarihi 16.30'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecek, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

SUBAY ALIMI İKİNCİ ÇAĞRI

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ilk kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için ikinci çağrı 13 Mart 2020 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında, 08:30-16:30 saatleri içerisinde, aşağıdaki kılavuzda belirtilen yerlerde yapılacaktır. Bir aday birden fazla başarı sıralama listesinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır. 19 Mart - 10 Nisan 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet Komutanlıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir.

Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6'ncı maddede bilgi verilmiştir. 10 Nisan 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.

Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için,

Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için,

Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek ve SONUÇLAR için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler