1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı! KKK-DKK Kayıt Çağrı Duyurusu
MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı! KKK-DKK Kayıt Çağrı Duyurusu

MSB 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Sonuçları Açıklandı! KKK-DKK Kayıt Çağrı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için 2019 yılı sözleşmeli er alımı kapsamında sınav sonuçları açıklandı. MSB 2019 yılı sözleşmeli er alımı sonucu kayıt duyurusu ve tüm işlemleri My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Genel Müdürlüğü, Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından 2019 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini kapsamında kesin kayıt ve eğitime katılış işlemleri ile ilgili ilan/açıklamalar yayınlandı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Erbaş ve Er temin faaliyetleri kapsamında;

Sadece Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK başvurusu bulunan adaylar için 10-15 ve 17 Haziran 2019 tarihleri arasında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında,

Sadece Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK başvurusu bulunan adaylar için 18-21 Haziran 2019 tarihleri arasında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında,

Hem Kara Kuvvetleri Komutanlığı hem de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvuru bulunan adaylar için 12-14 Haziran 2019 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında icra edilen seçim aşamaları tamamlanmıştır.

Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan adaylardan;

10-15 ve 17 Haziran 2019 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er temin faaliyeti kapsamında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında icra edilen seçim aşamalarında başarılı olan adaylar aşağıda belirtilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı kayıt/eğitim merkezlerine katılış yapacaktır.

18-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Dz.K.K.lığı Sözleşmeli Er temin faaliyeti kapsamında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında icra edilen seçim aşamalarında başarılı olan adaylar aşağıda belirtilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığına kayıt/eğitim merkezine katılış yapacaktır.

Adayların; 20-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında kayıt/eğitime katılış işlemleri yapılacaktır.

Adaylardan kesin kayıt için istenen belgeler ile getirmeleri gereken eğitim malzemeleri bu ilanın 5/a ve 5/b maddesinde belirtilmiştir.

12-14 Haziran 2019 tarihleri arasında K.K.K.lığı ve Dz.K.K.lığı Sözleşmeli Er Temin Faaliyetleri Kapsamında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında icra edilen seçim aşamalarında başarılı olan adaylardan;

Kara Kuvvetleri Komutanlığını tercih ederek kayıt yaptıracak/eğitime alınacak adaylardan;

Deniz Kuvvetleri Komutanlığını tercih ederek kayıt yaptıracak/eğitime alınacak adayların;

20-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında kayıt/eğitime katılış işlemleri yapılacaktır.

Adaylardan kesin kayıt için istenen belgeler ile getirmeleri gereken eğitim malzemeleri bu ilanın 5/a ve 5/b maddesinde belirtilmiştir.

Bir aday birden fazla Kuvvet Komutanlığına (yalnız K.K.K.lığı veya yalnız Dz.K.K.lığına kayıt yaptırabilecektir) kayıt yaptırmayacaktır. Seçim aşamalarında başarılı olarak ilan edilen adaylar, öncelikli olarak tercih ettiği Kuvvet Komutanlığı (K.K.K.lığıDz.K.K.lığı) Kayıt Merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlığındaki adaylıkları sonlandırılmış olacak, bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.

Belirtilen tarihlere kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecektir.

Sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Açıklamaları öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler