1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! DKK
MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! DKK

MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! DKK

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 2019 Yılı Uzman Erbaş alımı kapsamında başvuru sonuçları açıklandı. DKK uzman erbaş alımı başvuru sonucu sınav aşamaları My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 2019 yılı uzman erbaş alımları kapsamında seçim aşamalarına katılacak adaylar be tarihleri belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini seçim aşaması faaliyetleri 09-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Sözleşmeli Erlerden Uzman Erbaşlığa Geçiş sınavına girecek adayların sınav çağrı ilanı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılacaktır.

Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşaması Faaliyetleri Nelerdir?

a. Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri,

b. Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü),

c. Fiziki yeterlilik testi (Şınav, Mekik ve 1500m koşu),

ç. Mülakat,

d. Uygulama Sınavları,

e. Yüzme Sınavları (Sadece Kurbağa adam tercihi olan adaylar için),

f. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

Başvuru kılavuzunun; "Adaylar eğitim ve mesleklerine göre en çok beş tercih yapacaktır." hükmüne rağmen bazı adayların 5'den fazla tercih yaptığı tespit edilmiştir. Söz konusu adaylar, evrak kabul aşamasında tercihlerini en fazla 5 tercih olacak şekilde tekrar düzenleyerek dilekçe ile teslim edeceklerdir.

Tüm adayların sınavlara gelirken fiziki yeterlilik testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

Kurbağa adam tercihi olan adayların yüzme testi ikinci gün Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.

Adaylar, uygulama sınavı olan her tercih için ayrı sınava gireceklerdir. Seçim aşaması faaliyetleri 1-2 gün sürebilecektir. Hafta sonlarına ve 13 Eylül 2019 tarihine sınav planlanmamıştır. Adayların sınavlara gelirken, Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de getirmeleri gerekmektedir.

Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) alınan olumlu sağlık raporu ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

Başvuru Kılavuzuna ve başvuru sonucuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler