1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! KKK Uzman Erbaş Alımı Sınav Aşamaları
MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! KKK Uzman Erbaş Alımı Sınav Aşamaları

MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! KKK Uzman Erbaş Alımı Sınav Aşamaları

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK” 2019 yılı uzman erbaş temini kapsamında başvuru sonucu sınav aşaması çağrı duyurusu yapıldı. Uzman erbaş alımı sınav aşamaları ve 2019 yılı uzman erbaş alımı başvuru sonuçları!

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Uzman Erbaş Temini" faaliyeti 5 Mart 2019 tarihinde başlamış, başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar gruplar halinde 30 Mayıs 2019 tarihine kadar seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmıştı.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 2019 yılı uzman erbaş alımı sonucu kazanan ve seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, aşağıdaki sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacakları belirtildi.

2019 YILI UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAV AŞAMALARI NELERDİR?

Seçim Aşamaları;

Yazılı Sınav,

Evrak Kontrol,

Fiziki Değerlendirme,

Fiziki Yeterlilik Testi,

Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş başvuru kılavuzu kapsamında seçim aşamaları nasıl olacaktır?

Sınav aşamaları aşağıda belirtilmiş olup, sınavlara başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen adaylar katılacak olup seçim aşamaları;

2019 YILI UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAV AŞAMALARI NASIL UYGULANACAKTIR?

Başvuru Evraklarının Kontrolü:

Başvuru esnasında aday beyanına dayalı olarak alınan bilgiler ilgili kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına uygun olarak kontrol edilecektir.

Fiziki Değerlendirme:

Adayların boy ve kilo oranlarının TABLO-2’ye göre kontrolü yapılacaktır.

Yazılı Sınav Uygulama Esasları:

Seçim aşamasına çağrıldığı gün gereken şart kriterleri sağlayan adaylar yazılı sınava tabi tutulacak,

Adaylar; Matematik, Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi ve Özgeçmiş konularından açık uçlu sınava tabi tutulacaktır,

Yazılı sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Adayların eğitim durumları dikkate alınarak, uzman onbaşı ve uzman çavuşlar için yazılı sınav hazırlanacak,

Sözleşmeli Erlikten Uzman Erbaşlığa geçen adayların sınıflandırma işlemleri K.K.K.lığınca sözleşmeli erlikteki sınıf ve branşları dikkate alınarak yapılacaktır.

Fiziki Yeterlilik Testi Uygulama Esasları (FYT):

FYT, uzman erbaş adaylarının çabukluk, çeviklik ve kuvvet özelliklerini belirleyen testler olup şınav, mekik ve hava ile parkur durumuna göre, 400 metre hedef koşusu veya 1500 metre düz koşu branşlarında yapılır. Branşlara göre derece, puan ve barajlar ile ilgili detaylı çizelge TABLO-4’te bulunan FYT kriterleri tablosunda yer almaktadır.

Adaylar, her bir branştan en az 1’er puan almaları takdirde bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanacak, bir veya daha fazla branştan puan alamadıkları takdirde başarısız sayılacaktır.

Elenen adayların, başarısız oldukları branş/branşlardan bir defa not yükseltme sınavına girme hakları bulunmaktadır.

Adayların FYT notu, her bir branştan aldıkları puanların toplamının branş sayısına bölünmesiyle elde edilecektir. Adayların FYT için yanlarında spor malzemesi getirmesi gerekmektedir. FYT sonuçları adaylara sözlü olarak bildirilecektir. Elenen adaylardan itiraz etmek isteyenler, taleplerini aynı gün içerisinde, seçim aşamasının icra edildiği bölgeyi terk etmeden iletecektir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava katılacaktır. (Örneği EK-C’dedir). Ayrıca FYT’ye katılacak adaylardan, “FYT’ de belirtilen tüm spor ve fiziksel faaliyetleri yapmama engel herhangi bir sağlık problemim ve Kurul Üyelerine bildireceğim hastalığım ve rahatsızlığım bulunmamaktadır ve bu FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” (Örneği EK-B’dedir) alınacaktır.

Ayrıca testlerin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda olan ve tek hekimden alınmış sağlık raporunu getirmeyen aday sınavlara kabul edilmeyecektir.

Mülakat:

Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi unsurlar gözlenerek elde edilen bilgiler değerlendirilmektedir.

Kayıt-Kabul, FYT aşamalarından sonra aynı gün içerisinde mülakat uygulanacaktır. Mülakatta asgari geçer not 100 puan üzerinden 70 puandır. Bu puan altında not alan adaylar elenmiş sayılacaktır.

Mülakat sonucunda adayların başarılı olup olmadıkları, mülakatın bitiminde/aynı gün kendilerine sözlü olarak tebliğ edilecek, mülakat aşamasına itiraz hakkı bulunmamaktadır.

2019 yılı uzman erbaş alımı başvuru sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler