1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? DKK En Az Lise Mezunu
MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? DKK En Az Lise Mezunu

MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? DKK En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı uzman erbaş alımları kapsamında başvurular başladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için en az lise mezunu uzman erbaş alımı başvuruları nasıl ve nereden yapılacak. Tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 2019 yılı uzman erbaş alımları kapsamında lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımları için başvuruların nasıl yapılacağını araştıran adaylar için tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

Adayların başvuru kılavuzunda yer alan Tablo 5’teki branş ve sınıflara özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. 3 farklı mezuniyet; lise, lisans ve önlisans için tüm detayları incelemek gerekmektedir. Aşağıdaki ilan metninden bu hususlara özellikle dikkat ediniz.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURUSU NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR?

Adaylar başvurularını MSB Personel Temin internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Adaylar eğitim ve mesleklerine göre en çok beş tercih yapacaktır. Tercihlerindeki kontenjana girememeleri ve istekli olmaları halinde ve idarenin ihtiyaçları doğrultusunda Genel Tercih seçeneğini işaretleyebileceklerdir. Genel tercihe uygulama sınavları olan sınıflar ile Deniz Piyade, Kurbağa Adam branşları dahil değildir.

Adayların çevrimiçi (online) başvuru ekranını doldurmalarını müteakip adayların başvuruları T.C. Kimlik numaraları ile başvuru merkezinde kayıt altına alınacaktır.

Başvurusu kabul edilen adaylara, faaliyet takviminde belirtilen tarihte internet üzerinden seçim aşamalarına katılmaları için çağrı yapılacaktır. Adayın internet üzerinden başvuru durumunu takip ederek yapacağı işlemleri öğrenmesi kendi sorumluluğundadır. 

Adaylara gerekli görüldüğü takdirde telefon veya kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabileceğinden, adayların kendilerinin ya da kendilerine ulaşabilecek yakınlarının cep telefonlarını başvuru esnasında doğru ve eksiksiz beyan etmeleri faydalarına olacaktır.

Halen askerlik görevini yapmakta iken başvuran adayların seçim aşamasına çağrılması durumunda;

Birlik Komutanlıkları ve Kurum Amirliklerince düzenlenen örneği uzman erbaş yönetmeliğine uygun olarak doldurulmuş nitelik belgesini, başvuru dilekçesini, haklarında adli veya askeri mahkemelerde (disiplin kurulu dahil) işlemi olanlara ait ilgili belgeleri, varsa RDM sürecine ait tespitler ile arşiv araştırması sonucu da seçim aşamalarına gelirken kapalı ve mühürlü zarf içerisinde getirilecektir. Bu zarf hiçbir şekilde adaylar tarafından açılmayacak olup, kapalı ve mühürlü bir şekilde Personel Temin Dairesi Başkanlığına teslim edilecek,

Adayların nüfus cüzdanı ve askeri kimlik belgeleri ile sınava katılacak,

Sınavlar ve sağlık raporu işlemleri süresince MY52-13 TSK Er ve Erbaş Yönergesine göre diğer izinler kapsamında (sınav belgelerini ibraz etmeleri halinde kanuni izinlerine mahsuben) izin verilecek,

Sınav tarihleri dağıtım iznine denk gelen adaylar için nitelik belgesi acemi eğitimi gördükleri Eğitim Birlik Komutanlığı tarafından doldurulacaktır.

Nitelik Belgesi 80 puanın altında not verilmiş olan adaylara notu tebliğ edilerek tebliğ belgesi şahsi dosyasına konulacak, bu adaylar sınavlara katılamayacaktır. Ayrıca adaya ait başvuruyla ilgili herhangi bir belge, resmî evrak kanalı ile gönderilmeyecektir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURULARI HANGİ DURUMLARDA GEÇERSİZ SAYILIR?

İnternet üzerinden yapılacak başvurulara istinaden adaylar sınavlara planlanacak, adayların asıl başvuru işlemleri ise seçim aşaması işlemleri için MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığına (Cebeci/Ankara) veya daha sonradan duyurulacak sınav merkezine geldiklerinde başvuru evrakları kontrol edilerek yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru ilanı için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler