1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Tüm Grup Çağrıları Yapıldı! Kara Kuvvetleri Komutanlığı
MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Tüm Grup Çağrıları Yapıldı! Kara Kuvvetleri Komutanlığı

MSB 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Tüm Grup Çağrıları Yapıldı! Kara Kuvvetleri Komutanlığı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş temini seçim aşaması faaliyetleri kapsamında grup çağrıları yapıldı. Grup çağrısı ve seçim aşaması faaliyetlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK” 2019 Yılı Uzman Erbaş Temini kapsamında 5 Mart 2019 tarihinde başlayan Seçim Aşaması Faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrı planlamaları yapıldı.

2019 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı kapsamında Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar aşağıda bağlantıda yer alan sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı adresinde hazır bulunmaları gerektiği duyuruldu.

MSB 2019 YILI UZMAN ERBAŞ ALIMLARI SEÇİM AŞAMALARI NELERDİR?

MSB; Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş alımları kapsamında grup çağrısı yapılan adaylar için seçim aşamaları şu şekildedir:

Yazılı Sınav,

Kayıt Kabul,

Fiziki Değerlendirme,

Fiziki Yeterlilik Testi,

Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK 2019 yılı uzman erbaş başvuru kılavuzu kapsamında seçim aşamalarına dair tüm detayları ayrıntılı olarak yayımlamaya devam edeceğiz.

UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAV AŞAMALARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içine takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne tükenmez kalem ile TC numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.

Sınav Çağrı Belgesi: Genel ağdan (İnternet) adayın başvurusunun kabul edildiğine dair bilgisayar çıktısı istenmektedir.

Diploma aslı ve bir adet fotokopisi, Askerlik hizmetini çavuş olarak yapanlar için varsa çavuş diploma sureti istenmektedir.

Askerlik hizmeti sona eren adaylar için birliklerinden aldıkları terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya askerlik şubesinden alacakları terhis belgesinin onaylı sureti istenmektedir.

Varsa ehliyet, askerî ehliyet, spor kursu, ustalık ve kalfalık belgesi, bonservis, başarı belgesi ve benzeri belgelerin asılları ve birer fotokopileri istenmektedir.

Şehit/gazi eşi veya çocuğu olduğunu belirten aday; anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları belgenin aslı ve bir adet fotokopisi istenmektedir.

Nitelik Belgesi: Askerlik hizmeti devam eden adaylar; ilgili Birlik Komutanı veya Kurum Amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde getireceklerdir. Birlikler tarafından nitelik belgeleri geçer not almayan, uygun görülmeyen adaylar sınava kesinlikle gönderilmeyecektir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Adayın kendisine ait nüfus cüzdanının aslı ve iki adet fotokopisi isteniyor.

Fiziki Yeterlilik Testinde (mekik, şınav ve koşu) ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir yazısını içeren imzalı Muvafakatname isteniyor.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden  “adayın spor yapmasında sakınca bulunmamaktadır” onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

Nüfus bilgilerinde değişiklik yapılmış olanlar, Nüfus Müdürlüklerinden Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği belgelerini beraberinde getireceklerdir.

Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanlar, ilgili mahkeme kararı ile kesinleşme şerhinin aslı ve fotokopisini beraberinde getirecektir.

Adayın kendisine ait son üç ay içerisinde çekilmiş 8 adet vesikalık fotoğraf getirilecektir.

Başvuru kılavuzu:

pdfindir.jpg
Duyuru tam metni:

pdfindir.jpg

MSB grup çağrıları:

tiklayiniz.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler