1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB 498 Memur Alımı Başvuru Son Günü
MSB 498 Memur Alımı Başvuru Son Günü

MSB 498 Memur Alımı Başvuru Son Günü

​​​​​​​Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı başvuru durum sorgulama sayfası! MSB memur alımları başvuru şartları! Milli Savunma Bakanlığı MSB memur alımı başvuru sayfası ve tüm şartların yer aldığı MSB memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına ilk etapta 398 memur alımı başvuru kılavuzu yayımlanmıştı. MSB daha sonra kılavuzu güncelleyerek Milli Savunma Üniversitesi MSÜ için de 100 memur alımı yapılacağına dair kılavuzu tekrar yayımlamıştı.

MSB 498 kadrolu memur alımı için de başvurular 12 Şubat 2018 itibarıyla bugün sona erecektir. Aşağıdaki bağlantıdan gerek başvuru yapabilir gerekse başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. MSB başvuru kılavuzunu da bağlantılardan indirebilirsiniz.

MSB 2018 yılı memur alımları kapsamında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun nasıl doldurulacağına dair de talimat yayımlamıştı. MSB memur alımı sınavını kazanıp atanmaya hak kazanan adaylar daha önce My Memur olarak yayımladığımız talimat doğrultusunda ilgili formları dolduracaklar. Başvuru aşamasında şu an istenen bir durum bulunmuyor!

Milli Savunma Bakanlığı MSB 498 memur alımlı kapsamında adaylar başvurularını sırayla başvuru, kayıt kabul, uygulamalı sınav, mülakat sınavı, sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamaları olacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı MSB memur alımları 657 Devlet Memuru Kanunu kapsamında kadrolu olacaktır. Adaylar lise, önlisans ve lisans olmak üzere başvuru yapabilmektedir. MSB memur alımı kılavuzunda yer alan tüm detayları çok iyi okuyup incelemekte fayda var!

Milli Savunma Bakanlığı 498 memur alımı KPSS şartı şu şekildedir; Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından Lisans adayları 2016 KPSSP03, Önlisans adayları 2016 KPSSP93 ve lise adayları da 2016 KPSSP94 puanına sahip olmaları gerekiyor. Milli Savunma Bakanlığı memur alımları kapsamında başvurularla ilgili tüm detaylar, başvuru genel ve özel şartları ile tüm kontenjanlara dair detayların yer aldığı kılavuz için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler