1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB 498 Memur Alımı Sözlü Sınav Duyurusu
MSB 498 Memur Alımı Sözlü Sınav Duyurusu

MSB 498 Memur Alımı Sözlü Sınav Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 2017 yılı memur temini kapsamında mülakat ve uygulama duyurusu yayımlandı. MSB memur alımı detayları için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere 2017 yılı açıktan memur temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 9-20 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

Uygulama sınavı olan unvanlar için kontenjanın 20 katı, doğrudan mülakat yapılacak unvanlar için ise 6 katı aday sınava çağırıldı.

MSB 498 memur alımı uygulama sınavında başarılı olan adaylar sıralanarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere kadro sayısının en fazla altı katı kadar aday mülakata alınacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da mülakat sınavına çağrılacaktır.

MSB memur alımı için mülakatlar tüm adaylar için “MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara” adresinde yapılacağı açıklandı.

MSB memur alımı uygulama ve mülakat sınavı ile ilgili diğer açıklamalar; belirtilen tarihte sınav merkezlerinde bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.  Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri mülakata gelirken beraberinde getireceklerdir.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Her unvana ait taban puanları görmek için TIKLAYINIZ. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru sonucunuzu görmek için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler