MSB 523 Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” 2018 yılı personel alımı sınav sonuçları açıklandı. MSB 523 memur alımı sınav sonucu yapılacak iş ve işlemleri My Memur haberde bulabilirsiniz.

53886
Daha Fazla Göster

Milli Savunma Bakanlığı MSB merkez ve taşra teşkilatlarında sözleşmeli 523 memur personel alımları kapsamında başvurular 21 Aralık’ta sona ermesinin ardından başvuru sonuçları da Mart ayı içerisinde açıklanmıştı. MSB 523 personel alımı kapsamında sınav sonuçları da açıklandı. MSB mühendis alımı sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direk ulaşabilirsiniz.

2018 yılı Sözleşmeli Personel temini kapsamında yapılan sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarılı olan adaylardan öncelikle sınav aşamalarını asil olarak tamamlayan adaylara, kontenjanın tamamlanmaması durumunda ise yedek adaylardan başarı sıralamasına göre mülakat öncesi seçmiş oldukları hastanelerden ” TSK’DA MEMUR OLUR/OLAMAZ ” kararlı sağlık kurulu raporu almaları maksadıyla hastane sevk belgeleri iletişim adreslerine posta/kargo yolu ile gönderilecektir.

Sağlık Kurulu raporu işlemleri ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri olumlu sonuçlanan adaylara, kılavuzda belirtilen alım kontenjanlarına göre çağrı yapılacaktır.

Başvuru esnasında beyan etmiş olduğu iletişim bilgilerinde değişikliği olan adaylar, dilekçe ile durumunu MSB Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/Ankara adresine bildirecektir.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILDI?

Adayların nihai değerlendirmesi mülakat sınavı başarı puanına göre yapıldı. Mülakat sınavında kazanan adayların notlarının eşit olması halinde ise KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alır. KPSS puanlarının da eşit olması halinde diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana, öncelik tanındı.

Her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlendi.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapıldı. Bu durumda olanların yerleştirmeleri yapılsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir ve İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edildi.

SAĞLIK MUAYENE İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAKTIR?

Adayların sağlık raporu işlemleri için, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularında muayene işlemleri başlatılacaktır.

Adaylar, kendisine verilen sevk belgesi ile belirtilen tarihte sağlık raporu işlemlerine başlayacaklardır. Her ne sebeple olursa olsun sevk belgesinin geçerli olduğu süre içerisinde (Ankara garnizonu içinde üç iş günü, Ankara garnizonu dışında beş iş günü) sağlık işlemini başlatmayan adaylara ikinci kez hastane sevk belgesi verilmeyecek ve işlemleri sonlandırılacaktır.

Sağlık raporu işlemini tamamlayan adaylar 2 Ağustos 2019 tarihine kadar sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığına elden/posta yoluyla ulaştıracaklardır. Belgelerini zamanında ulaştırmayan adayların işlemleri sonlandırılacaktır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:
pdf.jpg

Sınav Sonucunuzu görmek için tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MSB 523 Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!