1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 600 İşçi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Kuralar Çekildi
MSB 600 İşçi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Kuralar Çekildi

MSB 600 İşçi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Kuralar Çekildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 yılı kamu personeli işçi alımları kapsamında 600 kadro için kuralar MSB’de çekildi. Peki kura sonuçları ne zaman ve hangi internet sitesinde açıklanacak. 9 Nisan’da belirtilen sonuçlar neden yayımlanmadı?

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB 600 işçi personel alımı kapsamında Gölcük, İstanbul ve İzmir Tersanesi Komutanlıkları için başvurular 29 Mart’ta sona ermişti. MSB 600 işçi alımı için kuraların da başvuru kılavuzunda 9 Nisan 2019’da çekileceği belirtilmişti.

MSB 600 işçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından alınmıştı. İŞKUR’un yapacağı kura çekimi sonrasında nihai listeler MSB’ye gönderilecek ve Milli Savunma Bakanlığı nihai listeleri açıklayacak.

MSB 600 İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI İNTERNET SİTESİ

MSB tarafından yayımlanan ilan duyurusunda kura çekimi işlemlerinin 9 Nisan tarihinde yapılacağı belirtilmişti. MSB 600 işçi alımı kapsamında kura çekimi Millî Savunma Bakanlığı Kültür ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünde 9 Nisan 2019 tarihinde saat 10.30’da noter huzurunda yapılacaktır denilmişti.

Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacak. Denildi. MSB resmi internet sitesinde kura sonuçları açıklanınca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

MSB 600 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

İşçi olarak alınacaklarda aranan şartlara haiz olmamaları durumunda kura sonucuna göre sözlü sınava hak kazansa da ilerleyen süreçte iptal edilebilecektir.

18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartlar taşımak,

Ayrıca 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak gerekiyor.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler