1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı 7 Kasım 2018
MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı 7 Kasım 2018

MSB Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı 7 Kasım 2018

MSB Türk Silahlı Kuvvetleri TSK dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini başvuru kılavuzu yayımlandı. MSB astsubay alımı başvuru tarihi belli oldu. MSB astsubay alımı şartları nelerdir?

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2018 yılı astsubay alımları ilanı 7 Kasım 2018 itibarıyla yayımlandı. Dış kaynaktan astsubay alımı kapsamında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinde muvazzaf personel alımı yapılacak. MSB 2018 yılı astsubay alımı kapsamında lisans ve önlisans olarak açıklandı. MSB astsubay alımına 22 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Astsubay alımı KPSS şartı: 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 Ön Lisans veya, 2017 veya 2018 yılları KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSSP93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2016 yılı PSS puanları kabul edilmeyecektir.)

Astsubay alımı YAŞ şartı! Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar, 1 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular başvurabilir. Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar, 1 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular başvurabilir.

MSB Astsubay alımları başvuru genel şartları şu şekildedir: Türk vatandaşı olmak, Yapılacak sınavlarda başarılı olmak, Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekiyor.

Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak, Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almak gerekiyor.

Herhangi bir kadın/erkek ile nikahsız olarak birlikte yaşamamak, Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak gerekiyor.

Adli sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak gerekiyor.

926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliğinin 6’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak gerekiyor. MSB astsubay alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
9 Yorum
İlgili Haberler