1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Devam Ediyor
MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Devam Ediyor

MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuruları devam ediyor. En Az ilköğretim mezunu askeri personel alımı başvuru şartları ve detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

2019 yılı askeri personel alımları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için bin 640 kadroya başvurular alınıyor. Milli Savunma Bakanlığı “MSB” 2019 yılı personel alımları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” bünyesinde 1640 sözleşmeli er alımı başvuru şartlarını ve detaylarını araştıran adaylar için hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 1640 askeri personel alımı başvuru kılavuzu kapsamında başvuru genel şartlarını bu haberimizde hazırladık. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımına kimlerin başvuru yapabileceğine dair adaylar aşağıdaki “PDF” dosyasından başvuru kılavuzuna ulaşabilir.

DKK 1640 SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı ve erkek olmak,

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak,

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erbaş ve Erler için belirtilen şartları taşıma gerekiyor.

Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

DKK 1640 SÖZLEŞMELİ ER ALIMI “YAŞ” ŞARTI

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar) gerekiyor.

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar) gerekiyor.

DKK 1640 SÖZLEŞMELİ ER ALIMI “BOY-KİLO” ŞARTI

Boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak gerekiyor. Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.

DKK 1640 SÖZLEŞMELİ ER ALIMI PERSONEL ALIMI “CEZAİ” HÜKÜMLER

Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından, Firar, amir veya üste fiili taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından gerekiyor.

22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak gerekiyor.

Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler