1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Sözleşmeli Erlerin Yazılı Sonuçları Açıklandı
MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Sözleşmeli Erlerin Yazılı Sonuçları Açıklandı

MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımı Sözleşmeli Erlerin Yazılı Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından 2019 yılı uzman erbaş alımları kapsamında yazılı sınava katılan sözleşmeli erlerin sınav sonuçları açıklandı. DKK sınav aşamaları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK için 2019 yılı uzman erbaşlık sınavı kapsamında sözleşmeli erlerin yazılı sınav sonuçlarını açıklandı. Uzman erbaşlık yazılı sınav sonuçlarına haberimizin en altından direkt ulaşabilirsiniz. DKK uzman erbaş alımında Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanların yazılı sınav uygulama Esasları şu şekildeydi. Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapan adaylarda KPSS şartı aranmayacak yazılı sınav olacaklardır. Yazılı sınav ile ilgili hususlar Milli Savunma Bakanlığınca düzenlenerek sonuçlar bugün açıklandı.

DKK UZMAN ERBAŞ ALIMI TÜM SINAV AŞAMALARI:

FİZİKİ YETERLİLİK TESTİ UYGULAMA ESASLARI (FYT)

FYT, uzman erbaş adaylarının çabukluk, çeviklik ve kuvvet özelliklerini belirleyen testler olup şınav, mekik ve 400 metre hedef koşusu veya 1.500 metre koşu branşlarında yapılır.

Branşlara göre derece, puan ve barajlar ile ilgili detaylı çizelge Tablo-2’de bulunan FYT kriterleri tablosunda yer almaktadır.

Adaylar, her bir branştan en az 1’er puan almaları takdirde bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanacak, bir veya daha fazla branştan puan alamadıkları takdirde başarısız sayılacaktır.

Kurbağa Adam sınıflarındaki adaylar Tablo-3’de ki esaslara göre değerlendirilecektir. Tablolara aşağıdaki kılavuzdan direkt ulaşabilirsiniz.

Elenen adayların, başarısız oldukları branş/branşlardan bir defa not yükseltme sınavına girme hakları bulunmaktadır.

Adayların FYT notu, her bir branştan aldıkları puanların toplamının branş sayısına ölünmesiyle elde edilecektir.

Adayların FYT için yanlarında spor malzemesi (spor ayakkabısı, eşofman takımı, şort, spor çorabı, yüzme testine katılacak adayların için mayo, terlik, havlu vs.) getirmesi gerekmektedir.

FYT sonuçları adaylara sözlü olarak bildirilecek, itiraz etmek isteyenler, taleplerini aynı gün içerisinde, seçim aşamasının icra edildiği bölgeyi terk etmeden iletecektir. İtiraz talepleri aynı gün içerisinde incelenerek karar verilecek, itiraz talepleri uygun görüldüğü takdirde aday ilgili istasyona gönderilecek, itiraz sonucu adaylara sözlü olarak bildirilecektir. Komisyonun değerlendirmesi nihai karar hükmünde olup, adayın ikinci bir itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (mekik, şınav, koşu ve yüzme) yapmasında sakınca olmadığına air rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava katılacaktır. (Örneği EK-C’dedir). Ayrıca FYT’ye katılacak adaylardan, “FYT’ de belirtilen tüm spor ve fiziksel faaliyetleri yapmama engel herhangi bir sağlık problemim ve Kurul Üyelerine bildireceğim hastalığım ve rahatsızlığım bulunmamaktadır ve bu FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” (Örneği EK-B’dedir) alınacaktır. Ayrıca testlerin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda olan ve tek hekimden alınmış sağlık raporunu getirmeyen aday sınavlara kabul edilmeyecektir.

MÜLAKAT

Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi unsurlar gözlenerek elde edilen bilgiler değerlendirilmektedir.

Kayıt-Kabul, FYT aşamalarından sonra aynı gün içerisinde mülakat uygulanacaktır. Mülakatta asgari geçer not 100 puan üzerinden 70 puandır. Bu puan altında not alan adaylar elenmiş sayılacaktır.

Mülakat sonucunda adayların başarılı olup olmadıkları, mülakatın bitiminde/aynı gün kendilerine sözlü olarak tebliğ edilecek, mülakat aşamasına itiraz hakkı bulunmamaktadır.

UYGULAMALI SINAV

Kılavuzda belirlenen İstihkam, Elektrik, Fotoğrafçı, İkmal (Aşçı), Kademe (Dizel Motor Tamircisi), Kademe (Oto elektrikçisi), Mekanik, Motor uzman erbaş sınıflarında adaylar uygulama sınavlarına tabi tutulacaklardır. Sözleşmeli erbaş/erler’den bahse konu branşlara başvuruda bulunanlar da uygulama sınavına tabi tutulacaktır.

Kılavuz için TIKLAYINIZ.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler