MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Öğretmen-Mühendis Sınıfı Subay Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK için Öğretmen ve Mühendis sınıfıne Subay alımı yapılacak. Subay alımı başvuru kılavuzu ve detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

55388
Daha Fazla Göster

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Subay alımı başvuruları 25 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılabilir. My Memur olarak subay alımı şartlarını ve detaylarını sizler için hazırladık. Aşağıdaki “PDF” dosyasından tüm detaylara ve başvuru kılavuzuna ayrıca ulaşabilirsiniz.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER NELERDİR?

(1) GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

(a) Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımak. Bunlar:

(I) Türk vatandaşı olmak,

(II) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

(III)Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

(IV)Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

(V) Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

(VI) Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak.

 (b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

(c) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

(ç) 926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelikteki diğer şartlara sahip olmak.

(2) ÖĞRENİM İLE İLGİLİ ŞARTLAR

(a) TABLO-1’de yer alan 4 yıl süreli fakülte/yüksekokul bölümlerinden mezun olmuş olmak, (Eş değer programlar kabul edilmeyecektir.)

(b) Mezuniyet akademik not ortalaması en az 2.75 (4’lük sistemde) ve üzerinde olmak,

(100’lük sistemde mezuniyet notu olanlar için Yükseköğretim Kurulu Not Dönüşüm Tablosu esas alınacaktır.)

(c) Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO-1’de yer alan kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış belge sahibi olmak,

(3) YAŞ İLE İLGİLİ ŞARTLAR

01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular),

(b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki doğumlular).

(4) SAĞLIK İLE İLGİLİ ŞARTLAR

(a) Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat Sınavlarında başarılı olan adaylar, 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde” belirtilen, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan TSK Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından “EK-D Personel Adaylarının Hastalıklara Göre Değerlendirme Çizelgesi 2 No’lu Subay Astsubay Adayları Değerlendirme Sütununa Göre Muvazzaf Subay Olur” kararlı sağlık raporunu almak üzere hastaneye sevk edilecektir.

(b) Sağlık raporu için başvuran adaylar; sevk edildikleri hastanede bulunan sağlık bilgi sonuçlarının sınav merkezince görülebileceğini kabul etmiş sayılırlar. İstenen raporu alamayan adaylar seçim aşamalarından elenmiş sayılacaktır.

(c) Son adayın hastaneye sevk tarihinden itibaren en geç 45 gün içinde sağlık kurulu raporunun MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığına ulaşmış olması gerekir. Bu süre içinde sağlık kurulu raporu ulaşmayan adaylara işlem yapılmaz.

(ç) Hastaneler tarafından düzenlenen “Ön Bildirim Belgesi/Raporu” ve “Sağlık Kurulu Kararı Bildirim Belgesi” kabul edilmeyecektir.

(d) Hastaneler tarafından geçerli sağlık kurulu raporlarının sevk belgesinde talep edilen şekilde düzenlenmemesinden, MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığına zamanında gönderilmemesinden ve posta gecikmelerinden Milli Savunma Bakanlığı sorumlu değildir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Öğretmen-Mühendis Sınıfı Subay Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Neden yaş sınırı getirirler ki…

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!