1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB, Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı
MSB, Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı

MSB, Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı

Milli savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetleri Komutanlığı için kesin kayıt başvuruları başladı. Kesin kayıt için gerekli belgeler yayımlandı!

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf astsubay temini kapsamında kesin kayıt ile ilgili duyuru yayımlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetleri Komutanlığı için gerekli belgeler yayımlandı. Dış kaynaktan astsubay alımı için asil adayların kesin kayıt başvuruları başladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda ASİL olarak sıralamaya giren adayların 26 Şubat – 07 Mart 2018 (hafta sonu hariç) tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde kayıtları yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının asil veya yedek listelerinde bulunabilecektir.

Asil olarak ilan edilen adaylar, öncelikli olarak tercih ettiği Kuvvet Kayıt Merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılmış olacak, bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.       

07 Mart 2018 (dahil) tarihine kadar kayıt işlemi yaptırmayan asil adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecek, adayın diğer kuvvet komutanlığındaki yedeklik durumu ise devam edecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı için YEDEK olarak sıralamaya giren adaylar için ilk çağrı 09 Mart 2017 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 12 – 16 Mart 2018 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde yapılacaktır.

Bir aday birden fazla yedek listesinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır. 17 Mart 2018 tarihinden itibaren eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir.

Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır. Size yapılan tebligattan sonra 3 iş günü içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde yedeklikten kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 6’ncı maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. Kontenjana giremeyen yedek adaylara ayrıca çağrı yapılmayacaktır.

Herhangi bir Kuvvet K.lığına asil veya yedek listeden kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetlerine dış kaynaktan muvazzaf astsubay kontenjanlarının %20’si lisans mezunlarından, %80’i ön lisans mezunlarından karşılanacaktır. Bu nedenle yedek aday listeleri lisans ve ön lisans mezunları için ayrı ayrı yapılmıştır.

Yedek aday çağrıları; asil listeden kayıt yaptırmayan lisans mezunları için lisans mezunu yedek adaylardan, asil listeden kayıt yaptırmayan ön lisans mezunları için ise ön lisans mezunu yedek adaylardan yapılacaktır.

Tüm adayların güvenlik soruşturma ve arşiv araştırmaları devam etmektedir. Kayıt için izlenecek yol tüm komutanlıklar için ayrı ayrı aşağıdaki duyuru metninden ulaşabilirsiniz. Duyuru metni ve  Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler