MSB Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı Yazılı Sınav Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Bando Sınıfı muvazzaf astsubay alımı yazılı sınav sonuçları açıklandı. MSB astsubay alımları sınav aşamaları ve tüm detaylar My Memur haberde.

56476
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı muvazzaf subay ve astsubay temini başvuru kılavuzu kapsamında astsubay alımı için ilk aşama olan yazılı sınav aşaması tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Başarılı olan adaylarla ilgili olarak tüm sınav aşamaları şu şekildedir:

Başvuran adaylardan tercihleri için KPSS puan şartı aranmayacaktır. Genel Kültür Sınavı’ndan başarılı oldukları takdirde (en az 50 Puan ve üzeri) seçim aşaması faaliyetlerine devam edeceklerdir. İlk aşama olan yazılı sınav tamamlandı ve kazananlar belli oldu. Haberimizin en altından tüm detaylara ve sonuçlara direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Astsubay Alımları Seçim Aşaması Faaliyetleri Nelerdir?

Genel Kültür Sınavı,

Evrak Kontrol,

Fiziki Değerlendirme,

Kişilik Değerlendirme Testi,

Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),

Mülakat Sınavı,

Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı,

Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri,

Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması.

Seçim Aşaması Faaliyetleri ile İlgili Açıklamalar:

Adaylar ilan edilen tarih ve saatte, sınav merkezlerinde hazır bulunacak, Herhangi nedenle seçim aşaması faaliyetlerine katılmayanlara ilave hak tanınmayacaktır.

Başvurusu kabul edilen adayların seçim faaliyetleri (Genel Kültür Sınavı, Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, FYT ve Mülakat Sınavı) duyurulacak tarihler arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak/Ankara), Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim K.lığında (Kirazlıdere/Ankara) icra edilecektir. MSB tarafından ihtiyaç duyulması halinde seçim aşamalarına ilişkin faaliyet takviminde değişiklik yapılabilecektir.

Kişilik Değerlendirme Testi hariç olmak üzere, adaylar sıradaki seçim aşamasında başarılı olmak veya kabul edilmek şartıyla bir sonraki seçim aşamasına katılabilir. Sıradaki seçim aşamasında başarılı olamayan veya kabul edilmeyen adaylar bir sonraki seçim aşamasına katılamaz ve adaylığı sonlandırılır. Herhangi bir seçim aşamasının nihai kararı/sonucunda başarılı olamayan veya kabul edilmeyen adaya ilave hak verilmez.

Sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!