MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuru Son Günü! 2019 Yılı Subay Alımları

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2019 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu kapsamında başvurular bugün son! MSB 2019 yılı dış kaynaktan subay alımı başvuruları 7 Ekim 2019'da sona eriyor. Subay alımı başvuruları My Memur haberde.

56686
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Ekim 2019 Pazartesi günü itibarıyla Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuruları Sona Eriyor! Dikkat, Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2019 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu kapsamında başvurular bugün 23.59’a kadar yapılabilecek. MSB 2019 yılı dış kaynaktan subay alımı için başvuru şartlarına dair tüm detayları My Memur olarak bu haberimizde hazırladık.

TSK DIŞ KAYNAKTAN SUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü ve 14/A maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan şartlar şunlardır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekiyor.

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak gerekiyor.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak gerekiyor.

Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak gerekiyor.

926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik’teki diğer şartlara sahip olmak gerekiyor.

MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuru Kılavuzu ve tüm şartlar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!