1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı
MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2019 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu kapsamında yazılı sınav sonuçları açıklandı. MSB 2019 yılı dış kaynaktan subay alımı yazılı sonuçları sonrası tüm aşamalar My memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay alımı yazılı sınav sonuçları belli oldu. MSB subay alımları kapsamında yazılı sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz. Muvazzaf subay alımı yazılı sınavı sonrası detayları ve tüm bilgileri araştıran adaylar için "My Memur" olarak tüm aşamaları bu haberimizde hazırladık.

SUBAY ALIMI İÇİN ADAYLARIN TABİ TUTULACAKLARI SEÇİM AŞAMALARI NELERDİR?

Muvazzaf Subay Alımları Seçim Aşamaları:

(1) Genel Kültür Sınavı [(Bando, Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı sınıfları için],

(2) Evrak Kontrol,

(3) Fiziki Değerlendirme,

(4) Kişilik Değerlendirme Testi,

(5) Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),

(6) Türkçe ve İngilizce Okuma Testi (Kontrol İhbar Sınıfı İçin)

(7) Psikomotor Testi (Kontrol İhbar Sınıfı İçin)

(8) Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Sınıfı İçin),

(9) Üç Boyutlu Görüş Testi (Harita Mühendisi Sınıfı İçin),

(10 )Mülakat Sınavı,

(11) Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri,

(12) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması.

b. Seçim Aşaması Faaliyetlerine Kimler Çağrılacaktır?

(1) Adayların KPSS puanlarına ve bu kılavuzda belirtilen diğer esaslara göre sınavlara çağrılması Birinci Seçim Aşamasıdır.

(2) Ön inceleme sonucunda başvurusu kabul edilen adaylar arasından ikinci seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaklar; aday tercihleri, ilgili KPSS puanları, kontenjanlar ve ihtiyaç duyulan aday sayısı dikkate alınarak belirlenecektir. Sınıf kontenjanları göz önünde bulundurularak en fazla 10 katı aday sınavlara çağrılacaktır. En düşük puanlı adayın puanı “Baraj Puanı” olacaktır. Son sırada bulunan aday ile aynı puana sahip diğer adaylara da çağrı yapılacaktır. Başvurusu kabul edilenlere, seçim aşamaları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

Seçim aşamalarında ulaşım ve kalacak yer ihtiyacının karşılanması sorumluluğu adayların kendisine aittir.

(3) Bando, Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı sınıflarına başvuran adaylardan bu tercihleri için KPSS puan şartı aranmayacaktır. Genel Kültür Sınavından başarılı oldukları takdirde (en az 50 Puan ve üzeri) seçim aşaması faaliyetlerine devam edeceklerdir. Başarısız olan adayların adaylığı bu tercihleri için sonlandırılacaktır. Yeterli KPSS puanı olanların adaylıkları diğer tercihleri için devam edecektir.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler