1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB Dış Kaynaktan Subay-Astsubay Alımı Duyurusu! Kara-Deniz-Hava Kuvvetleri Başvuru Sonuçları
MSB Dış Kaynaktan Subay-Astsubay Alımı Duyurusu! Kara-Deniz-Hava Kuvvetleri Başvuru Sonuçları

MSB Dış Kaynaktan Subay-Astsubay Alımı Duyurusu! Kara-Deniz-Hava Kuvvetleri Başvuru Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay Ve Astsubay Alımı başvuru sonuçları açıklandı. Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarına subay-astsubay alımı başvuru sonuç detayları My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı muvazzaf subay ve astsubay alımı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı başvuru sonuçlar açıklandı.

MSB 2018 Yılı Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Alım Faaliyetleri 25-26 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan tüm adaylar, 25 Eylül 2019 saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri:

Birinci Gün;

a. Genel Kültür Sınavı

b. Evrak Kontrol

c. Fiziki Değerlendirme

ç. Kişilik Değerlendirme Testi

d. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor)

İkinci Gün;

a. Mülakat (MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA)

b. Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim K.lığı Kirazlıdere/ANKARA'da icra edilecektir.)

c. Sağlık Kurulu Raporu işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

4. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.   

5. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) "Adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

6. Başvuru kılavuzunda yer alan "Bando Sınıfı Astsubay Adayları TABLO-2'de belirtilen kaynak okul bölümlerine uygun en fazla 2 enstrüman branşında tercih yapabilecektir" maddesi gereğince ikiden fazla tercih yapan adayların tercihleri evrak kontrol aşamasında iki tercih olacak şekilde güncellenecektir.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru sonucunuzu görmek için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler