1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli Er Temini Duyurusu
MSB, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli Er Temini Duyurusu

MSB, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli Er Temini Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Hava Kuvvetleri Komutanlığı Er Temin Duyurusu kapsamında 2017 yılı sözleşmeli er adayı temin faaliyetleri ile ilgili durumlarını öğrenebilecekleri belirtildi. Durumunuzu öğrenmek ve seçim aşamaları için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2017 yılı sözleşmeli er başvurularının 30 Eylül 2017'de tamamlanmasından sonra adayların durumu ile ilgili ilk açıklama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığına alınacak sözleşmeli erlerle ilgili durumlarını öğrenecekleri duyuru yayımlandı. Bilindiği üzere, adaylar duyuruları MSB internet adresi üzerinden takip etmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda adaylara ayrıca tebligat yapılmayacağı için duyurularda yer alan bağlantıda durumunuzu öğrenmeniz gerekmektedir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman ve Nerede Yayımlanmaktadır? Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih, MSB internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj ile bilgilendirme yapılabilmektedir.

Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini sisteme doğru bir şekilde girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca, aday bilgilerinde değişiklik olması durumunda bir dilekçeyle MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına faks ile müracaat etmeleri önem arz etmektedir.

İkinci veya müteakip dönemlerdeki seçim aşaması sınavlarına ise adaylar yeterli süre öncesinden çağrılmaktadır. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmamaktadır. Bu nedenle, internetten seçim aşamalarına katılma tarihinizi ve neler yapmanız gerektiğini öğrenme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

MSB sözleşmeli er alımı için sınavlar nelerdir ve kimler çağrılacaktır? Başvurusu kabul edilen adaylar, MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/ANKARA) aşağıda belirtilen sınav/aşamalardan geçecektir.

Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri,  Fiziki yeterlilik testi,  Mülakat, Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri (fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olan adaylar için).

MSB sözleşmeli er alımı için sınavlar ne zaman ve nerede yapılacaktır? Başvurusu kabul edilen adayların sınavları internette yayımlanacak tarihte, MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.

) Otobüsle Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesine (AŞTİ) gelen adaylar, otogardan ANKARAY’a binerek son durak olan Dikimevi’ne, oradan yaya olarak MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına gelebilirler. Burada adaylar, yetkili personel tarafından karşılanacaktır.

Sınavlara Gelirken Yanınızda Neler Getireceksiniz? Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile aday numarası, adı, soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.

Adayların aşağıda belirtilen belgeleri, beraberlerinde ve tam olarak getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları kabul edilmeyecektir (Adayların çağrıldıkları günde seçim aşaması sınavlarına gelmeleri ve beraberinde getirdikleri belgelerin aslının yanında fotokopisinin de olması önem arz etmektedir). Herhangi bir aşamada elenen adayların kayıt kabul evrakları iade edilecektir. Kılavuz için TIKLAYINIZ. Durumunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler