1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
MSB Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

MSB Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları açıklandı. HKK Sözleşmeli er alımı sınav aşamaları ve tüm detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımı başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar sözleşmeli er alımı sınavlarına çağrıldı. MSB tarafından yapılan açıklamaya göre sınavlar 16 Ekim 2019'da başlayacak. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar aşağıdaki bağlantıdan gerekli bilgiler ve tüm detaylara ulaşabilir.

My Memur olarak MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı sınav aşamalarını ve tüm detayları hazırladık. İşte sözleşmeli er alımlarında sınavlara dair detaylar:

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI SINAV AŞAMALARI

Evrak kabul faaliyetleri,

Fiziki değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü),

Fiziki yeterlilik testi,

Mülakat,

Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri olacak.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI SINAVLARI NASIL UYGULANACAKTIR?

Başvuru Evraklarının Kontrolü: Başvuru esnasında aday beyanına dayalı olarak alınan bilgiler kayıt-kabul komisyonu tarafından ilgili kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına uygun olarak kontrol edilmektedir.

Fiziki Yeterlilik Testi Uygulama Esasları: Fiziki yeterlilik testi (FYT), başvuru evrakları uygun olan adaylara aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

Adaylar; 400 metre hedef koşusu veya 1.500 metre koşu, mekik ve şınav branşlarından teste tabi tutulmaktadır. Fiziki yeterlilik testi standartları Ek-5’tedir.

Adaylar, her bir branştan en az 1 puan aldıkları takdirde bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanırlar. Bir veya daha fazla branştan puan alamadıkları takdirde başarısız sayılırlar.

Adayların, başarısız oldukları branş/branşlardan bir defa not yükseltme sınavına girme hakları vardır.

Adayların FYT notu, her bir branştan aldıkları puanların toplamının branş sayısına bölünmesiyle elde edilecektir.

FYT’ye katılacak adaylar, herhangi bir sağlık sorunu olmadığını kabul ve beyan etmiş sayılacak olup tüm seçim aşamaları süresince meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda sorumluluk adaylara ait olacaktır. Ayrıca testlerin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda olan aday sınavlara kabul edilmeyecek ve kendisine başka bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir (Örneği Ek-8’dedir). Ayrıca FYT’ye katılacak adaylardan, “FYT’ de belirtilen tüm spor ve fiziksel faaliyetleri yapmama engel herhangi bir sağlık problemim ve Kurul Üyelerine bildireceğim hastalığım ve rahatsızlığım bulunmamaktadır ve bu FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık sorunumda sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” (Örneği Ek-7’dedir) alınacaktır.

Ayrıca testlerin yapılacağı günde sağlık durumu itibariyle testlere katılamayacak durumda olan ve tek hekimden alınmış sağlık raporunu getirmeyen aday sınavlara kabul edilmeyecek ve kendisine başka bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Mülakat: Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi unsurlar gözlenerek elde edilen bilgiler değerlendirilmektedir.

Mülakat, kayıt kabul ve FYT aşamasından sonra aynı gün içerisinde uygulanacaktır. Mülakatta asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. 70’in altında not alanların adaylığı sonlandırılacaktır.

Mülakat sonucunda adayların başarılı olup olmadıkları, mülakatın bitiminde/aynı gün kendilerine sözlü olarak tebliğ edilecektir.

Sağlık aşaması ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler