1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. MSB, Hava Kuvvetlerine Ara Sınıf Öğrenci Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
MSB, Hava Kuvvetlerine Ara Sınıf Öğrenci Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

MSB, Hava Kuvvetlerine Ara Sınıf Öğrenci Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu 3. sınıfına üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarından öğrenci alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden Hava kuvvetlerine öğrenci alımı başvuru şartları ve bölümleri için tıklayını

A+A-

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde teşkil edilen Hava Harp Okuluna üniversitelerin aşağıda belirttiğimiz bölümlerinde eğitimlerine devam eden 3’üncü veya 4’üncü sınıf öğrencilerden 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Hava Harp Okulu üçüncü sınıf ikinci yarıyılında eğitime başlamak üzere öğrenci alınacaktır. Başvurular 9 - 24 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

MSB, Hava Harp Okulu lisans bölümleri ve kaynak lisans programları şu şekildedir:

Havacılık ve Uzay Mühendisliği: Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği programları başvuru yapabilir.

Bilgisayar Mühendisliği: Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği programları başvuru yapabilir.

Elektronik Mühendisliği: Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği programları başvuru yapabilir.

Endüstri Mühendisliği: Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği programları başvuru yapabilir.

Başvuru genel ve yaş şartı! Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başvuru tarihi itibarıyla gün ve aya bakılmaksızın şu yaş sınırları içinde olmak gerekiyor: 3’üncü Sınıf Başvuru tarihi itibarıyla en fazla 23 yaşında olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlu) [Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam 23 (yirmi üç) dâhil ve daha küçük olmalıdır.

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler