1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Kayıt Duyurusu
MSB, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Kayıt Duyurusu

MSB, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Kayıt Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)  Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev almak üzere kayıt yaptıracak uzman erbaş adayları için duyuru yayımladı. Uzman erbaş alımında ihtiyaç duyulan branşlara ek kayıt alınacak.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetlerine (K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı, Hv.K.K.lığı) Uzman Erbaş temin faaliyetleri neticesinde kontenjana giremeyen, kayıt yaptıramayan adayların mağdur olmaması ve K.K.K.lığının ihtiyaç duyulan sınıflarına yerleştirilmeleri maksadıyla kayıt işlemleri 14, 15 ve 16 Şubat 2018 tarihleri arasında (08.30-16.30 saatleri arasında) ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen kayıt merkezinde icra edileceği belirtildi.

Adayların, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Tebligattan sonra belirtilen süre içerisinde kayıt işlemini yaptırmamaları halinde kayıt hakları iptal edilecektir.

Adayların güvenlik soruşturma ve arşiv araştırmaları devam etmektedir. Adayın teslim ettiği belgelerde gerçeğe aykırı bilgilerin olması, sağlık raporu ve güvenlik soruşturma sonucuna ilişkin herhangi birinin eksik ya da olumsuz olması durumunda uzman erbaş adaylığının sona ereceği ve herhangi bir hak iddia edemeyeceği, bu duyuru ile tebliğ edilmiş olmaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kayıt İşlemleri; Kayıt işlemleri için  14-15 ve 16 Şubat 2018 tarihleri arasında (08.30-16.30’a kadar) MEBS Ok. ve Eğt. Mrk. Komutanlığına şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Kesin kayıt için istenen belgeler; Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 6 adet biyometrik fotoğraf, İkametgâh ilmuhaberi, Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı, Adli Sicil Raporu, Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge, Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi, Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge isteniyor.

Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. Başvuru duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
10 Yorum
İlgili Haberler