MSB Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 2017 Yılı Memur Temini Ön Başvuru Sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. MSB memur alımı başvuru sonuçları ve başvuru sonrası iş ve işlemler için tıklayınız.

MSB Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 26 Şubat 2018 tarihinden sonraki takip eden günlerde açıklanacağını belirttiğimiz 498 memur alımı ön başvuru sonuçları 2 Mart 2018 itibarıyla açıklandı. MSB memur alımı sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlk açıklandığı andan itibaren yoğun olacağından sayfayı daha sonra kontrol da edebilirsiniz.

MSB memur alımı sonucu sınavlar nasıl uygulanacak? Ön başvurusunu yapan, KPSS notu olan, başvuru için istenen belgeleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığına gönderen/teslim eden adaylardan, mesleki yeterlilik sınavına çağrılacak aday sayısı, atama yapılacak kadro sayısının en fazla yirmi katına kadar olacaktır.

Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının altı katına kadar aday mülakat sınavına çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır. Yalnızca mülakat sınavı yapılan kadrolar için, alınacak personel sayısının altı katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınavlara çağrılacaktır.

Uygulamalı Sınav: Kılavuzda belirtilen unvanlar için uygulanacaktır. Söz konusu adaylara, branşı ile ilgili uygulamalı sınav ve nazari bilgi sınavı yapılacaktır. Adaylar ilk gün uygulamalı sınava tabi tutulacak, sınavda başarılı olan ve kontenjana giren adaylar ikinci gün mülakat sınavına gireceklerdir. Uygulamalı sınavda asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılacaklardır.

Mülakat sınavı (Görüşme): Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, değerlendirilmektedir.

Mülakat sınavı, uygulamalı sınav aşamasından sonra uygulanacaktır. Mülakatta asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılacaklardır.

Değerlendirme Nasıl Yapılacaktır? Uygulamalı sınav ve mülakat sınavlarında baraj notu 100 üzerinden 70’tir. Uygulamalı sınav veya mülakat sınavlarının birinden 70 baraj notunun altında puan alan adaylar elenir ve bir sonraki aşamaya alınmazlar. Adayların nihai değerlendirmesi; KPSS notu, uygulamalı sınav notu (uygulamalı sınav yapılacak unvanlar için) ve mülakat sınavı notu toplamının girdikleri sınav sayısına bölünmesi ile ortaya çıkan sonuca göre yapılacaktır.

Her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlenecektir. Yapılan tüm sınavlar sonucunda başarılı olan adayların isim listesi ve yapmaları gereken hususlar MSB internet adresinde yayımlanacaktır.

Yapılan sınavlara katılım ve başarı durumuna göre kontenjanın (Asil ve yedek) tamamlanamayacağı öngörülen unvanlarda; planlı sınav günü dışında (müteakip günlerde de) sırası gelen adaydan itibaren çağrı yapılabilecektir. (Sınavlar süresince adayların MSB internet adresini takip etmeleri kendi yararlarına olacaktır.).

Yapılan sınavlar sonuçları, MSB intenet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca adaylara posta veya diğer iletişim araçlarıyla ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Başvuru kılavuzunda yer alan tüm detaylar için TIKLAYINIZ. MSB memur alımı sonuçları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!