1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. MSB Memur Alımı Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor
MSB Memur Alımı Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

MSB Memur Alımı Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Milli Savunma Bakanlığı MSB açıktan 498 memur alımı için adaylar başvuruları 12 Şubat 2018’de tamamlamasından sonra sonuçların açıklanması için süreç başladı. 26 Şubat 2018’den itibaren MSB memur alımı ön başvuru sonuçlarının açıklanacağı belirtildi.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 2017 yılı memur alımları başvuru kılavuzu kapsamında başvuruların 12 Şubat 2018’de tamamlanmasının ardından 26 Şubat 2018 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen ve her unvan için belirlenecek aday sayısı ve adayların isim listesi MSB tarafından yayımlanacak.

MSB memur alımı ön başvuru sonucu için ilk kriter ne olacak? Belgelerini gönderen veya teslim eden adayların KPSS’den aldıkları notlar esas alınarak (en yüksek nottan en düşük nota doğru sıralanarak) her bir unvan için atama yapılacak kontenjan sayısının kaç katına kadar adayın sınavlara çağrılacağı, MSB internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacak ve belirlenen adaylar sınavlara (uygulamalı sınav ve mülakat sınavına) çağrılacaktır denildi.

MSB memur alımı başvuruları hangi durumlarda geçersiz sayılır? MSB üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğindedir. Adayların başvuru şartlarının uygunluğu seçim aşaması işlemleri esnasında kontrol edilecektir.

Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik veya yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılacaktır.

MSB internet adresi üzerinden başvuru yapıldıktan sonra sistem tarafından aday numarası verilmektedir. Aday numarası verilmiyorsa, başvurunuz kabul edilmemiş demektir. Başvurular esnasında başvuru şartlarına uymayan bir durumunuz olduğu takdirde program tarafından ikaz edileceği başvuru sırasında belirtilmişti.

MSB memur alımı için 26 Şubat 2018 tarihi gösterilse de bugün için sonuçların açıklanma zorunluluğu bulunmamaktadır. Önümüzdeki günlerde sonuçlar açıklanacaktır. MSB memur alımı sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki bağlantıdan direk sorgulayabilirsiniz. MSB memur alımı sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler