1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. MSB Milli Mayın Faaliyet Merkezi Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yayınlandı
MSB Milli Mayın Faaliyet Merkezi Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yayınlandı

MSB Milli Mayın Faaliyet Merkezi Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yayınlandı

MSB Milli Mayın Faaliyet Merkezi sözleşmeli personel çalıştırma yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan yönetmelikte sözleşmeli personel alımı esasları, başvuru şartları gibi bilgiler yer aldı.

A+A-

MSB Milli Mayın Faaliyet Merkezi Dairesi Başkanlığında Çalıştırılacak Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik yayınlandı. 12 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre kuruma başvuru şartları, sözleşmeli personel çalıştırılmasının ve alınmasının esasları gibi konular belirlendi.

 

Milli Mayın Faaliyet Merkezi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

 

Kuruma personel alımında T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gibi şartlar aranacak. Ayrıca diğer kamu kurum ve kuruluşlarına karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmamak, istenilen görevde, ilanda belirtilen öğrenim şartını karşılamak gibi şartlar da aranabilecek.

 

Bazı özel şartlar da adaylarda aranacak. Burada emekli subay ve astsubaylar için bazı deneyim şartları yer alacak. Ayrıca sahada en az 5 yıl çalışmış olmak, YDS’den en az 60 puan almış olmak gibi şartlar da ilanlarda yer alacak.

 

Milli Mayın Faaliyet Merkezi personel alımı nasıl yapılacak?

 

Yönetmeliğe göre İcra Komisyonu, her yıl işgücü ihtiyacı tespiti yapacak. Milli Savunma Bakanı’nın onayı ile yürürlüğe konacak program dışında acil personel ihtiyacı olursa, Bakan onayı ile bu karşılanabilecek. Alınacak sözleşmeli personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmayacak. Yönetmelik metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler