1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. MSB; Milli Savunma Üniversitesi Enstitüleri Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği Yayımlandı
MSB; Milli Savunma Üniversitesi Enstitüleri Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği Yayımlandı

MSB; Milli Savunma Üniversitesi Enstitüleri Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği Yayımlandı

Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Enstitüleri Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği 5 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. MSÜ Enstitüleri Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği tam metni için tıklayınız.

A+A-

5 Şubat 2018 Pazartesi tarihli ve  30323 sayılı Resmî Gazetede Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi enstitüleri teşkilat ve işleyiş yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu Yönetmeliğin amacı; Harp Enstitüleri ile Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü hariç Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yer alan enstitülerin teşkilat, işleyiş, görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

Bu Yönetmelik, Harp Enstitüleri ile Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü hariç Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yer alan enstitüleri ve onlara bağlı eğitim-öğretim ve araştırma birimlerinin yönetimine ait fonksiyonları, görevleri ve hizmete ilişkin diğer hususları kapsar.

Bu Yönetmelik, 9 Kasım 2016 tarihli ve 6756 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesi Hakkında Kanuna dayanılarak hazırlanmıştır.

Enstitünün görevleri; Enstitünün görevleri şunlardır: Enstitü bünyesinde açılacak lisansüstü akademik öğretim programları doğrultusunda; eğitim ve öğretim faaliyetlerini planlamak, yürütmek ve kontrol etmektir.

Akademik danışmanlık hizmeti vermek,  Kuruluş amacına uygun alanlarda araştırma faaliyetlerinde bulunmak, milli savunma ve güvenlik alanında kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen araştırma projelerine Rektörün onayı üzerine katılmak, diğer kurumlarca yürütülen çalışmalara destek vermektir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar, etkinlikler ve yayınlar yapmak, Yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve öğretim kurumları ve diğer bilimsel kuruluşlarla işbirliğinde bulunmaktır.

2547 sayılı Kanunun 44 üncü maddesinin (e) fıkrasında belirtilen Yükseköğretim Kurulunun belirlediği esaslara uygun olmak kaydı ile bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı uzaktan eğitim ve öğretim programları açmak ve uygulamaktır.

Enstitünün organ ve birimleri; Enstitünün organ ve birimleri; Bakanlığın ve Üniversitenin ihtiyaçları doğrultusunda Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulur.

Enstitünün akademik yönetim organları; Enstitü Müdürü, Enstitü Kurulu ve Enstitü Yönetim Kuruludur.  Enstitünün akademik birimleri; Enstitü Müdürüne bağlı anabilim dalı başkanlıklarıdır.

Enstitünün idari hizmetlerini yürütecek şube müdürlüklerinin başında Enstitü Müdürüne bağlı bir Enstitü Sekreteri bulunur. Enstitü Sekreterine veya doğrudan Enstitü Müdürüne bağlı idari hizmet birimleri, Rektörlüğe bağlı idari hizmet birimlerinin fonksiyonlarını karşılayabilecek şekilde her bir Enstitünün bilimsel ihtiyaçlarına uygun olarak Rektörlüğün teklifi ve Bakanlık onayıyla teşkil edilir, kadro ve kuruluş şemalarında gösterilir. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.