1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. MSB, Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Yarın Son
MSB, Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Yarın Son

MSB, Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Yarın Son

Milli Savunma Bakanlığı, MSB Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları MYO için Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde başvurular 15 Şubat 2018 itibarıyla sona eriyor. Subay ve Astsubay kaç öğrenci alımı yapılacak. İşte komutanlıklar düzeyinde alıml

A+A-

2018-MSÜ kapsamında 9 Ocak 2018'de ÖSYM  tarafından yayımlanan kılavuz çerçevesinde başlatılan 2018 yılı Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı ve askeri öğrenci temini kılavuzu kapsamında öğrenci temini için başvuru şartları açıklanan subay alımı ve astsubay alımı başvuruları 15 Şubat 2018 itibarıyla sona erecek.

MSÜ, Harp okulları için 3 bin 761 subay alımı ile MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları için 5 bin 992 astsubay alımı olmak üzere Milli Savunma Üniversitesi MSÜ'ye toplamda 9 bin 753 subay, astsubay öğrenci alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı MSB, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) subay alımı ve astsubay alımı kuvvet komutanlıkları için kontenjanları da daha önce Bakanlık tarafından açıklanmıştı. Bu kapsamda Deniz Kuvvetleri Komutanlığına (DKK) 693 subay alımı, 836 astsubay alımı, Özel Kuvvetler Komutanlığı 300 subay alımı, 600 astsubay (bordo bereli) alımı, Kara Kuvvetleri Komutanlığına (KKK) 2427 subay alımı, 2657 astsubay alımı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına (HKK) 341 subay alımı, 1899 astsubay alımı gerçekleştirilecek.

MSÜ subay ve astsubay öğrenci alımı başvuru ve sınav ücreti bilgileri; Sınav 18 Mart 2018 tarihinde saat 10.15'te gerçekleştirilecek. Sınav 135 dakika sürecek. Sınav ücreti 80 TL olurken, başvuru hizmet ücreti 5 TL olarak belirlendi. Başvurular 9 Ocak -15 Şubat tarihinde yapılırken son ödeme günü 16 Şubat 2018 olarak açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi MSÜ astsubay ve subay alımı için 2018 YKS ve TYT şartı nasıl olacak? Adayların Harp Okulları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 2018 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri ve istenen puanı almaları gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO müracaat ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.
2018-MSÜ Aday Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.
Ortaöğretim Kurumlarındaki Alan/Dallar ve Kodları Tablosu için TIKLAYINIZ.
Ortaöğretim Kurumlarındaki Okul Türleri ve Kodları Tablosu için TIKLAYINIZ.
2018-Yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Alımları Akış Şeması için TIKLAYINIZ.

afis2018.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler