1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MSB Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Alımı Seçim Aşamaları Başlıyor
MSB Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Alımı Seçim Aşamaları Başlıyor

MSB Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Alımı Seçim Aşamaları Başlıyor

Milli Savunma Üniversitesi ile Kuvvet Komutanlıklarına dış kaynaktan 2019 yılı öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımı seçim aşaması faaliyetleri başlıyor.

A+A-

Milli Savunma Üniversitesi, öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımı seçim aşamasının başlayacağını duyurdu. MSB öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımı başvuruları 19 Ocak 2020 tarihinde sona ermişti. Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yayınlanan duyuruda, Milli Savunma Üniversitesi ile Kuvvet komutanlıklarına dış kaynaktan 2019 yılı öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımı seçim aşaması faaliyetlerinin gerçekleştirileceği duyuruldu.

SEÇİM AŞAMASI TARİHLERİ

MSB öğretmen ve mühendis sınıfı subay alımı seçim aşaması faaliyetleri 24 Şubat 2020 tarihi itibariyle başlayacak ve 26 Şubat 2020 tarihinde sona erecek. Adayların sınava çağrılmaları ALES sınavı puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek.

Seçim aşaması toplam 2 gün sürecek. Aşamanın ilk gününde adayların, evrak kontrol, fiziki değerlendirme, kişilik değerlendirme testi, fiziki yeterlilik testi uygulanırken, seçim aşamasının ikinci gününde ise, mülakat aşaması gerçekleştirilecek.

Adaylar fiziki yeterlilik sınavına girerken spor kıyafetlerini yanlarında bulundurması gerekiyor. Ayrıca Fiziki Yeterlilik Testi için adayların tek hekim raporlarının bulunması gerekiyor.

MSÜ TARAFINDAN YAYINLANAN DUYURU

1. Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi ile Kuvvet Komutanlıklarına Dış Kaynaktan 2019 Yılı Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 - 26 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday ilgili ALES puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.

4. Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.

5. Seçim aşaması faaliyetleri iki gün sürecektir.

    a. Birinci gün; Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Yeterlilik Testi,

    b. İkinci gün; Mülakat aşamalarından oluşmaktadır.

6. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

7. Adaylar sınavlara gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

8. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar "Fiziki Yeterlilik Testi" ne alınmayacaklardır.

9. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

10. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

11. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.

12. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler