1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. MSB; Subay ve Astsubaylığa Geçiş Şartlarında Değişiklik Yaptı
MSB; Subay ve Astsubaylığa Geçiş Şartlarında Değişiklik Yaptı

MSB; Subay ve Astsubaylığa Geçiş Şartlarında Değişiklik Yaptı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sözleşmeli subay ve astsubay yönetmeliğinde değişiklik 13 Haziran 2018 tarihli ve 30450 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Subay ve Astsubaylığa geçiş şartlarında değişiklik yapıldı.

A+A-

13 Haziran 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği ile sözleşmeli subay ve astsubaylığa geçiş şartlarında değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliklerin eski ve yeni hükümlerini My Memur olarak sizler için inceledik.

Sözleşmeli subay ve astsubay yönetmeliğinde yapılan değişikliklere dair detayları ayrıca aşağıdaki bağlantıdan resmi gazete yazısından da inceleyebilirsiniz.

Muvazzaf subaylığa geçme şartları; Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının yönergelerinde belirtilecek esaslar dahilinde yapılacak mesleki sınavlarda başarılı olmak hükmü aşağıdaki şekilde değişti.

Yeni şart: Kuvvet Komutanlıkları için ilgili Kuvvet Komutanlığının talep ve görüşleri esas alınarak Milli Savunma Bakanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için ise İçişleri Bakanlığınca belirlenecek esaslar dahilinde yapılacak mesleki sınavlarda başarılı olmak şeklinde değiştirildi.

Muvazzaf astsubaylığa geçme şartları; Kuvvet Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yönergelerinde belirtilecek esaslar dahilinde yapılacak mesleki sınavlarda başarılı olmak hükmü aşağıdaki şekilde değişti.

Yeni şart: Kuvvet Komutanlıkları için ilgili Kuvvet Komutanlığının talep ve görüşleri esas alınarak Milli Savunma Bakanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için ise İçişleri Bakanlığınca belirlenecek esaslar dahilinde yapılacak mesleki sınavlarda başarılı olmak şeklinde değiştirildi. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler