1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. MSB ve Tüm TSK’daki Sivil Memurların Özlük Haklarında İyileştirme TBMM Gündeminde
MSB ve Tüm TSK’daki Sivil Memurların Özlük Haklarında İyileştirme TBMM Gündeminde

MSB ve Tüm TSK’daki Sivil Memurların Özlük Haklarında İyileştirme TBMM Gündeminde

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki tüm sivil memurların özlük haklarında iyileştirme TBMM gündemine getiriliyor. İşte detaylar.

A+A-

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. TBMM plan ve Bütçe Komisyonuna sunulan kanun teklifi ile Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapan Devlet Memurları Kanunu'na tabi sivil memurların sosyal, mali ve hukuki haklarının düzenlenmesi için yeni kanun teklifi verildi.

Kanun teklifi ile ilgili yapılan açıklamada sivil memurlar için Devlet Memurları Kanunu'nda ayrı bir sınıf oluşturulması, bu kişilere sivil memur tazminatı ödenmesi, Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü Sanatkarlarının ek göstergelerinin artırılması, bu kişilerin disiplin işlemleri ile çalışma ve izin sürelerinin belirlenmesi, bu kişilere fiili hizmet zammı uygulanması, bu kişilerin ruhsatlı silah alabilmesi başta olmak üzere çeşitli düzenlemeler yapılması öngörülmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve bağlantılı olarak 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu, 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu, 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu, 2692 sayılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Kanunu, 5668 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Beslenme Kanunu, 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanunu, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu, 1111 sayılı Askerlik Kanunu ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanununun ilgili maddelerinin değiştirilmesi ve regüle edilmesi için hazırlanan kanun teklifinin tam metnine aşağıdaki “PDF” dosyasından ulaşabilirsiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa milletvekili Mustafa Hidayet VAHAPOĞLU, Sakarya milletvekili Muhammed Levent BÜLBÜL ile Konya Milletvekili Esin KARA kanun teklifini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sundu.

Esas Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu olan kanun teklifi İçişleri Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda şu an itibarıyla yer almaktadır ve gündeme önümüzdeki günlerde gündeme gelecektir.

Kanun teklifi tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler