MSB Yedek Astsubay Sonuçları Açıklanıyor! ASAL 99/4 Askerlik Yeri Sorgulama

Milli Savunma Bakanlığı MSB, ASAL tarafından Kasım 2019 Sınıflandırma Döneminde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Yedek subay-astsubay alımları seçim ve sınıflandırma sonuçları bugün itibarıyla açıklanıyor. MSB 

56406
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Eylül 2019 Pazartesi itibarıyla Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Asker Alma Genel Müdürlüğü “ASAL” tarafından Kasım 2019 sınıflandırma döneminde silah altına alınacak yedek subay ve yedek astsubay aday adayları ile erbaş/erlere ait duyuru kapsamında sonuçlar belli oluyor. Yedek subay sonuçları ve yedek astsubay sonuçları ile 99/4. dönem askerlik yerleri kapsamında sınıflandırma sonuçları 23 Eylül itibarıyla belli olacak. Sonuçlar açıklanınca aşağıdaki internet sitelerinden direkt öğrenebilirsiniz.

MSB ASAL tarafından yapılan açıklamada Kasım 2019 sınıflandırma döneminde silah altına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar da belli olmuştu.

SINIFLANDIRMA-SEVK İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Kasım 2019 sınıflandırma döneminde sınıflandırma nitelik listesine (snl), yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden; 20 Ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar yoklamasını yaptıranlar, erken sevk müracaatında bulunan ve başvurusu kabul edilenler, erteleme ile sevk tehirleri sona erenler, dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar, daha önceki celp dönemlerinden bakaya olanlar (sınıflandırılmamış olanlar) alınacaktır.

Kasım 2019 sınıflandırma döneminde; 20 Ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar yoklaması yapılan ve sınıflandırma nitelik listesine alınan yükümlülerden askerlik hizmeti tercihini yaptırmayanların 31 Ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar askerlik hizmeti tercihi işlemini e-devlet üzerinden veya en yakın Askerlik Şubesi Başkanlıkarına müracaat ederek yaptırmaları gerekiyordu. Askerlik hizmeti tercihi işlemini yapmayanlar mevcut bilgilerine göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

7179 sayılı askeralma kanununun 23’üncü maddesi gereği celp ve sevk dönemi bitim tarihini kapsayan istirahat raporu bulunan yükümlüler, istirahat raporunun bitim tarihini takip eden ilk iş günü askerlik şubesi başkanlığına müracaat edecektir.

YEDEK SUBAY-ASTSUBAY SONUÇ SORGULAMA ZAMANI

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Milli Savunma Bakanlığınca MSB 23 Eylül 2019 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.Aşağıdaki bağlantıdan yedek astsubay sonuçlarına açıklanınca direkt erişim sağlayabilirsiniz.

YEDEK ASTSUBAY – SUBAY SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU

Bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 1 Kasım 2019 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 1 Ekim 2019 tarihinde, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 1 Kasım 2019 tarihinde, üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 2 Aralık 2019 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

Sınıflandırma sonuçları açıklandıktan sonra yükümlüler yukarıda belirtilen sevk başlangıç tarihlerinden on beş gün öncesine kadar e-devlet üzerinden ve askerlik şubesi başkanlıklarından sevk evrakını alabileceklerdir. Bu tarihlerden sonra sevk evrakı sadece askerlik şubesi Başkanlıklarınca verilecektir.

MSB Yedek Astsubay Sonuçları sorgulama için TIKLAYINIZ.

MSB ASAL internet sitesi için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!