1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MSÜ Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 MSB Personel Temin
MSÜ Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 MSB Personel Temin

MSÜ Tercih Sonuçları Açıklandı! 2019 MSB Personel Temin

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin sisteminde 2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı. 2019 MSÜ tercih sonuçları ve 2. seçim aşamalarına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından 2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı. Milli Savunma Üniversitesi 2019 yılı askeri öğrenci temini kapsamında MSÜ tercih sonuçlarına aşağıdaki “PDF” ile “www” bağlantılarından direkt erişim sağlayabilirsiniz.

2019 MSÜ SEÇİM AŞAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

BANDO ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU ÇAĞRI ESASLARI

MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

Duyuru ve tüm seçim aşaması detayları için tıklayınız:pdf.jpg

Sonuçlar için tıklayınız:

www.jpg

Taban Puanlar için tıklayınız:

54600.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler