1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Mübaşirler GİH sınıfı Kadrolara Geçirildi
Mübaşirler GİH sınıfı Kadrolara Geçirildi

Mübaşirler GİH sınıfı Kadrolara Geçirildi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi değişikliği ile MÜBAŞİR kadroları GİH sınıfına geçirildi. Daha önce talepleri bulunan Mübaşirlerle ilgili olarak beklenen değişiklik yapıldı.

A+A-

Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 6 Şubat 2019 Tarihli ve 30678 Sayılı Resmî Gazetede yayımlandı. Yayımlanan değişikliklerde Mübaşirler için de müjdeli haber geldi.

Mübaşir Kadroları GİH sınıfına Geçirildi

Genel kadro ve usulü hakkında cumhurbaşkanlığı kararnamesinde değişiklik yapılmasına ilişkin cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yapılan değişikliklere dair detaylar.

10 Temmuz 2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin; 8’inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendine aşağıdaki cümle eklenmiştir. “Yükseköğretim kuramlarının araştırma-geliştirme proje hizmetlerine ilişkin pozisyonlarda çalıştırılacaklar için açıktan alım izni aranmaz.” 15 inci maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

EK MADDE 1- (1) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Devlet Arşivleri Başkanlığındaki Başkanlık Danışmanı, mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük haklan bakımından 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 30 uncu maddesi uyarınca Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki Başkanlık Müşavirine denktir.”

Eki (I) sayılı Cetvelde yer alan Mübaşir unvanlı kadroların sınıfı Genel îdare Hizmetleri Sınıfı olarak değiştirilmiştir. Kararname için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler