1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Müdür Yetkili Öğretmenlere de Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödemesi Talep Edildi
Müdür Yetkili Öğretmenlere de Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödemesi Talep Edildi

Müdür Yetkili Öğretmenlere de Artırımlı Ek Ders Ücreti Ödemesi Talep Edildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul ve kurumlarda görevli tüm yöneticiler toplu sözleşme gereği artırımlı ek ders ücreti almaktadır. Fakat müdür yetkili öğretmenler için bu düzenleme geçerli değil! TES, MEB’den artırımlı ek ders ücreti talep etti.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okul veya kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarına toplu sözleşme hükümlerine göre artırımlı ek ders ücreti ödenmesi uygulaması bulunmaktadır.

Aynı şekilde okullarda diğer yöneticiler gibi görevli “Müdür Yetkili Öğretmenler” ise artırımlı ek ders ücreti ödenmesi uygulamasının dışında tutulmaktadırlar.

Müdür yetkili öğretmenlere de diğer tüm yöneticiler gibi aynı hükümler kapsamında artırımlı ek ders ücreti ödemesine yer verilmemesi Anayasanın eşitlik ilkesine ve hakkaniyete aykırı olduğu Türk Eğitim-Sen tarafından dile getirildi.

MEB’de diğer tüm yöneticiler gibi müdür yetkili öğretmenlerin de görev yaptıkları okullarda yönetim işleri kapsamında yapılması gereken tüm iş ve işlemleri yerine getirmektedir. Müdür yetkili öğretmenler yöneticilik görevinin yanında diğer okul yöneticileri haftada en fazla 6 saat derse girerken haftada 30 saat ders okutmak gibi ağır bir görevi de aynı zamanda yerine getirmektedir.

MEB, çalışma barışı, eşitlik ilkesi ve hakkaniyete göre de müdür yetkili öğretmenlere de artırımlı ek ders ücretini ödemesi gerekmektedir.

Türk Eğitim-Sen de MEB’e bağlı okullarda görev yapan müdür yetkili öğretmenlere de artırımlı ek ders ücretinin ödenmesi için mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti. Resmi talep yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler