1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Müfettiş Yardımcılarının Yeterlilik Sınavı Öncesi Kuruldan Çıkarılmasında Değişiklik
Müfettiş Yardımcılarının Yeterlilik Sınavı Öncesi Kuruldan Çıkarılmasında Değişiklik

Müfettiş Yardımcılarının Yeterlilik Sınavı Öncesi Kuruldan Çıkarılmasında Değişiklik

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Kurul Başkanı tarafından olumsuz sicil alanların

A+A-

Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 5 Mart 2015 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 25. Maddesi Bakanlık tarafından değiştirildi yapılan değişiklik ise 5 Mart 2015 tarihinde yani bugün resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Peki Yönetmelikte Ne Değişti?

Değişiklik Öncesi Yönetmelikte; Müfettiş yardımcısıyken yeterlilik sınavı öncesi kuruldan çıkarılmaları işleminde değişiklik yapılmış oldu. Kurul Başkanı tarafından olumsuz sicil alanların eğer aday memur ise memurluk ile ilişikleri kesilmesi, aday memur süresini dolduranların ise yeterlilik sınavından önce, beklenmeye gerek kalmaksızın, Bakanlıkta kendi durumlarına uygun olan her hangi bir kadroya atanmalarını öngörüyordu. Yapılan Değişiklik İle Kurul Başkanından olumsuz sicil alan ibaresi kaldırıldı.

ESKİ HALİ

YENİ HALİ

MADDE 25 – (1) Müfettiş yardımcılığı döneminde, müfettişlik mesleği ile bağdaşmayacak tutum ve davranışları bir rapor ile saptananlar ya da yanında çalıştığı müfettişler ve Kurul Başkanından olumsuz sicil alanlardan memurlukta adaylık süresini doldurmamış olanların memuriyetle ilişikleri kesilir, dolduranlar ise yeterlik sınavı beklenilmeksizin Bakanlık teşkilatında durumlarına uygun kadrolara atanabilirler.

"MADDE 25 - (1) Yeterlilik sınavından önce müfettiş yardımcılarının kuruldan çıkarılmaları hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Tüzüğünün 15 inci maddesinin yedinci fıkrası hükümleri uygulanır."

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Tüzüğü 15. MADDE 7.FIKRA                                                                              Müfettiş yardımcılığı döneminde, müfettişlik mesleği ile bağdaşmayacak tutum ve davranışları Kurul Başkanlığınca bir rapor ile saptananlardan aday memur olanların memuriyetle ilişikleri kesilir, asli memur olanlar ise yeterlik sınavı beklenilmeksizin Bakanlık teşkilatında durumlarına uygun kadrolara atanırlar.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.