1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müftülere Evlendirme Yetkisi Yürürlüğe Girdi
Müftülere Evlendirme Yetkisi Yürürlüğe Girdi

Müftülere Evlendirme Yetkisi Yürürlüğe Girdi

Müftülere evlendirme yetkisi veren 7039 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren kanun yürürlüğe girdi. Kamuoyunda çok tartışılan müftülere evlendirme yetkisi veren 7039 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

3 Kasım 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7039 sayılı kanun ile İçişleri Bakanlığının evlendirme memurluğu yetkisi ve görevi verebileceği kurumlar arasına il ve ilçe müftülükleri de ilave edildi. Kanun muhalefetin aşırı tepkisine rağmen Meclis’ten geçerek onaylanmak üzere Cumhurbaşkanlığına gönderilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7039 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu bekletmeden onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa göndermişti. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kanun yürürlüğe girdi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.