1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mühendis Adayları DSİ 995 Memur Alımının Başlatılmasını Bekliyor
Mühendis Adayları DSİ 995 Memur Alımının Başlatılmasını Bekliyor

Mühendis Adayları DSİ 995 Memur Alımının Başlatılmasını Bekliyor

Devlet Su İşleri DSİ için 2018 Nisan ayında İHDAS edilen kadrolara alım yapılması bekleniyor. Yıllardır düşük kontenjan verilen elektrik elektronik mühendisleri DSİ memur alımında yüksek kontenjan bekliyor.

A+A-

Devlet Su İşleri DSİ 2018 yılında 995 personel alımının yapılması için iki önemli süreç gerçekleştirildi. Nisan ve Kasım aylarında personel alımları için yönetmelik değişiklikleri tamamlandı falan 2019 yılı geldi halen alımlar başlatılmadı.

28 Nisan 2018 tarihli DSİ 995 Kadro İhdası! Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik 28 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanmış ve DSİ’ye 995 yeni memur kadrosu ihdas edilmişti

7 Kasım 2018 tarihli Personel Alımı Yönetmelik Değişikliği! Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ilk defa açıktan atanacak mühendis personel hakkında sınav ve atama yönetmeliği de yayımlanmıştı. Şimdi, sırada personel alımlarının gerçekleştirilmesinde.

Elektrik elektronik mühendisleri yıllardan beri süren kadrosuzluk yüzünden çok büyük işsizlik ve mağduriyetler yaşamakta özellikle 2016-2018 yılları arasında Devlet Su İşleri’nin elektrik elektronik mühendislerine 2 yılda sadece 13 kadro açması elektrik elektronik mühendislerini ciddi anlamda sıkıntı yaşamasına neden olmuştur.

DSİ'nin bu mağduriyetleri gidermesini özellikle 995 kadro ihdasında yerli ve milli projelerin yanında olan genç elektrik-elektronik mühendislerine daha fazla iş imkanı sunmasını bekleniyor. Bu konuda DSİ Genel Müdürü Sayın Mevlüt Aydına sonsuz güvendiklerini belirten adayların talepleri yerine getirilmesi için My Memur olarak her zaman desteğimizin tam olduğunu belirtmek isteriz.

DSİ yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

DSİ 995 memur kadrosu hangi branşlara verilmişti? Merkez ve taşra teşkilatı için kadro detayları şu şekildedir:

DSİ Merkez teşkilatı için kadrolar:

dsi2.jpg

DSİ Taşra Teşkilatı için kadrolar:

dsi1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
44 Yorum
İlgili Haberler