Mükerrem Kemertaş’a Vefa Konseri

Türk Halk Müziğinin yaşayan efsane isimlerinden Mükerrem Kemertaş için Pendik'te Vefa Gecesi düzenlendi.

35860
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Halk Müziğinin yaşayan efsane isimlerinden Mükerrem Kemertaş için Pendik’te Vefa Gecesi düzenlendi. Yoğun ilgi gören konserde İzzet Altınmeşe ve Belkıs Akkale gibi birbirinden değerli isimler, sahne alarak sanatçıya duygu dolu bir geceye yaşattı.

Pendik Belediyesi ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Yavuz Değirmenci, tarafından organize edilen vefa konserine Pendiklilerin ilgisi büyük oldu. Alkışlar eşliğinde salona gelen Mükerrem Kemertaş’ın elini öperek sağlık ve afiyetler dileyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gösterdikleri ilgiden dolayı da Pendiklilere teşekkür etti. Geceye Kemertaş’ın memleketi Erzurum’dan da çok sayıda konuk katıldı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gecede Kemertaş’ın sanatçı dostları İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale, Sevcan Orhan, Onur Şan, Aysun Gültekin ve Lütfü Ortakale yalnız bırakmadı. Sanatçılar, vefa gecesine katılan ancak sağlık sorunu sebebiyle sahne alamayan Kemertaş’a vefa borçlarını birbirinden değerli türküler söyleyerek gösterdi. Türk Halk Müziği sanatçısı oğlu Tuncay Kemertaş da babasına Erzurum Dağları Türküsünü seslendirdi.

Sahnedeki performansı öncesi Mükerrem Kemertaş’a “Çok kıymetli ağabeyim” diye hitap eden Belkıs Akkale, “O, sadece benim için değil, toplum için de çok önemli bir şahsiyet. Onunla onur duyuyorum.” dedi. Yanık sesiyle birbirinden güzel türküler okuyan İzzet Altınmeşe ise sanatçı için “O, türküleri okumadı, türküleri yaşadı” dedi.

Mükerrem Kemertaş’a Vefa Konseri

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!