1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Mülakatla Memur Alımlarının İptal Edileceği Bilinse de Kurumlar Israrla Yönetmelik Çıkarıyor
Mülakatla Memur Alımlarının İptal Edileceği Bilinse de Kurumlar Israrla Yönetmelik Çıkarıyor

Mülakatla Memur Alımlarının İptal Edileceği Bilinse de Kurumlar Israrla Yönetmelik Çıkarıyor

PTT’nin mülakatla personel alımının Danıştay tarafından iptal edilmesi kamu personel alımında dönüm noktası oldu. Fakat kurumlar mülakatla personel alımının iptal edileceği bilmesine rağmen neden yeni yönetmelik çıkarmaya devam ediyor!

A+A-

My Memur olarak defalarca mülakatın biteceğine dair haberler yapmış, mülakatın torpille eşdeğer olduğunu belirtmiştik. Mahkemelerin de eninde sorunda bu yönde karar alacağını belirtmiş ve adayların mağdur edilmemesi yönünde defalarca kurumların dikkatli olmasını istemiştik. Fakat her nedense kurumlar son karara rağmen yeni yönetmeliklerle bu ısrarı sürdürüyor!

 

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu İDDK’nın PTT 2017/2 ve 2017/3 personel alımları iptal edilmesinin ardından hem sınavı kazanan 4 bin 250 aday hem de sınava katılan 10 binlerce aday mağdur edildi. Mahkeme kararı ile olsa bile PTT bu alımları tekrarlayacağını ve ilanların yayımlanacağını belirtti.

 

Danıştay’ın kararı sonrasında kurumlar yönetmelik değişikliklerine giderek mülakatla personel alımlarını kaldırması gerekirken tam tersi uygulamalarla yönetmeliklere mülakat koymaktadırlar. Danıştay’ın bu kararı açık olmasına ve adayların bile bile mağdur edileceği gerçeği de açık olmasına rağmen neden ısrarla kurumlar bu yönde çalışmalar yapmaktadırlar anlaşılır değil!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler