Mülakatsız 1146 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Son Günü! OGM En Az Lise Mezunu Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5 bin personel alımları kapsamında bin 146 personel alımı için başvurular bugün son! OGM sözleşmeli memur alımı başvurularına dair detaylar ve personel alımı kontenjanları My Memur haberde.

56402
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı kamu personeli memur alımları kapsamında Orman Genel Müdürlüğü için 3 farklı ilandan mülakatsız olan için başvurular bugün sona erecek. Orman Genel Müdürlüğü “OGM” tarafından 2019 yılı bin 146 sözleşmeli memur alımları kapsamında KPSS üstünlüğüne göre, mülakatsız olana başvurular bugün tamamlanacak. OGM personel alımı başvuru şartlarını ve başvuru sayfasına dair detayları araştıran adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak bu haberimizde 23 Eylül 2019 Pazartesi itibarıyla başvuru son günü hatırlatmak için hazırladık.

OGM 5000 personel alımında 3 ilanda 1146 sözleşmeli personel pozisyonuna başvurular 23 Eylül 2019 gecesi saat 23:59’da sona eriyor. OGM personel alımı başvuru bağlantısına aşağıdaki bağlantılardan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ “OGM” BİN 146 MEMUR ALIMINI MÜLAKATSIZ – KPSS ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE

Orman Genel Müdürlüğü OGM tarafından yapılan açıklamada yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle bin 146 sözleşmeli memur alımı yapılacağı belirtilmişti. OGM 5000 personel alımlarının tamamının mülakatsız olması yönünde adayların beklentisi bir nevi daha sonra yapılan açıklamalarla karşılansa da bir adayın dahi mülakatta haksızlığa uğraması kabul edilmemektedir!

OGM sözleşmeli memur alımlarında başvuru genel ve özel şartları da yer almaktadır. My Memur haber olarak tüm detaylar şu şekildedir:

OGM PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

OGM PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor.

Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Baro kayıt belgesine sahip olmak gerekiyor.

Orman Genel Müdürlüğü OGM Bin 146 Personel Alımı Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ.

Orman Genel Müdürlüğü OGM Bin 146 memur alımı ilanı ve kontenjan dağılımına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!