1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Muş Alparslan Üniversitesi Memur Alımı Yapacak
Muş Alparslan Üniversitesi Memur Alımı Yapacak

Muş Alparslan Üniversitesi Memur Alımı Yapacak

Alparslan Üniversitesi Memur alımı yapacağını duyurdu. Naklen atanma talebinde bulunacaklar için herhangi bir kurumda

A+A-

Muş Alparslan Üniversitesi Kadro derecesi 3 ve 5 olmak üzere iki denetçi alacağını duyurdu. Muş Alparslan Üniversitesi tarafından verilen ilanda kuruma 2 denetçi alımı yapacağı duyuruldu. Alınacak olan memurun Devlet memurları kanununda belirtilen şartları taşıması gerekiyor.Müracaatlar ise 7 Temmuz 2014 ile 21 Temmuz 2014 tarihleri arasında olacak

II-ÖZEL ŞARTLAR:

a)         Naklen atanma talebinde bulunacaklar için herhangi bir kurumda iç denetçi olarak görev yapıyor olmak veya bir kamu kurumunda çalışmakta olup iç denetçi sertifikasına sahip olmak.

b)         İlk defa atanacaklar için, Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen eğitime katılmış ve Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak.

c)         Söz konusu sertifikaya sahip olmayanlardan;

-Merkezi yönetim kapsamındaki idarelerde ve sosyal güvenlik kurumlarında mesleğe özel yarışma sınavıyla girip yeterlilik sınavında başarılı olan ve başvuru tarihi itibariyle yardımcılıkta geçen süre dahil denetçi, müfettiş, düzenleyici ve denetleyici kurumlarda murakıp ve uzman veya 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152’nci maddesinin “II-Tazminatlar” kısmının “A-Özel Hizmet Tazminatı” bölümünün (ğ) bendinde yer alan Devlet gelir uzmanı, Devlet personel uzmanı, hazine uzmanı, Kalkınma Bakanlığı planlama uzmanı ve maliye uzmanı unvanlı kadrolarda en az beş yıl çalışmış olanlardan, İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinin birinden; yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavından veya başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde alınmış olması kaydıyla KPDS, ÜDS sınavından en az elli puan almış olanlar ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından eş değer puan almış olanlar ve anılan Kanunun geçici 21’inci maddesinin yürürlüğe girdiği tarih olan 18/04/2013 tarihi itibariyle kırk yaşını doldurmamış olanlar,

-5018 sayılı Kanun kapsamındaki idarelerde mesleğe özel yarışma sınavıyla girip yeterlilik sınavında başarılı olan ve başvuru tarihi itibariyle yardımcılıkta geçen süre dahil mali hizmetler uzmanı olarak en az beş yıl çalışmış olanlardan, İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinin birinden; yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavından veya başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde alınmış olması kaydıyla KPDS, ÜDS sınavından en az elli puan almış olanlar ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından eş değer puan almış olanlar ve anılan Kanunun geçici 21’inci maddesinin yürürlüğe girdiği tarih olan 18/04/2013 tarihi itibariyle kırk yaşını doldurmamış olanlar başvurabileceklerdir.

III-BAŞVURU ŞEKLİ:

Adayların, ilanımızın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

IV-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

Rektörlüğümüzce kurulacak komisyon tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde atanmaya hak kazanan adaylar Muş Alparslan Üniversitesi web adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Atanmaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde gerekli belgeleri tamamlamak suretiyle Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Belgelerin teslimini müteakip atama yapılır. Atamanın adaylara yazılı olarak bildirilmesinden itibaren 15 gün içinde, aday göreve başlamak zorundadır.

V-BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER -Nüfus cüzdanı fotokopisi -1 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)

-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

-Naklen atanacaklar için hizmet belgesi ve iç denetçi kadrosunda görev yaptığına dair yazı -Mezuniyet belgesinin onaylı sureti -Kamu İç Denetçi Sertifikasının onaylı sureti -Kamu İç Denetçi Sertifikası olmayanların ise yukarıda istenen hizmet şartı ile ilgili yazı, hizmet belgesi ve yabancı dil belgesi -Özgeçmiş

(Not: İlan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapılabilir)

Başvuru Adresi: Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığı, Kampüs,

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.