1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Musa Bilal: "Çalışan Türk Kadınının Sorunları Çözülmeli"
Musa Bilal: "Çalışan Türk Kadınının Sorunları Çözülmeli"

Musa Bilal: "Çalışan Türk Kadınının Sorunları Çözülmeli"

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve çalışan Türk kadınlarının...

A+A-

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve çalışan Türk kadınlarının sorunlarının çözülmesini istedi.

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal yayınladığı mesajda, "Tarih boyunca Türk kadını her zor koşulda fedakarlığı ve vakur duruşuyla öne çıkmış, vatan, millet ve bayrak uğruna verilen mücadelede en ön safta yer almıştır. Bu anlamda Türk kadını milletin gözbebeği, eli öpülesi annesi olmuştur. Fakat son yıllarda ne yazık ki taciz, şiddet ve cinayet gibi asla kabul edilmeyecek eylemler Türk kadınının başına adeta musallat olmuştur. Toplumsal yozlaşmanın Türk kadını üzerindeki bu ağır tahribatı hepimizin için utanç vericidir. Bunun yanı sıra mobbing, şiddet, düşük ücret ve aile yaşamını etkileyen çalışma koşulları gibi sorunlara da kadın çalışanlarımız çalışma hayatında en ağır şekilde maruz kalmaktadırlar" dedi.

"Çalışan kadınların sorunları çözülmelidir"

Başkan Bilal açıklamalarının devamında, "Kamu çalışanı kadınlarımızın kreş sorunu defalarca dile getirilmesine rağmen hala çözülmeyerek temennilerle geçiştirilmesinin sonuçları, bugün çocuklara işkencelerin yapıldığı merdiven altı kreşlerdeki bakmaya dayanamadığımız görüntülere yansımaktadır. Süt izninde anneleri kadrolarına göre ayırmak, refakat izninde sorun çıkarmak, bebeği olan anneleri çalışma hayatında gözden çıkarmak ne Türk milletinin yüksek karakterine ne de binlerce yıllık devletimizin geleneğine yakışmaktadır. Tüm bunlar ortak bir akıl ile değerlendirilmeli ve bizzat kadınlarımızın da görüşleri alınarak çözüm üretilmelidir. Biz Türk Sağlık-Sen olarak kadınlarımız için iyi niyetli sözler yerine, çözüm odaklı düzenlemeler ve onların çalışma hayatını kolaylaştıracak yenilikler istiyoruz. Temenni veya kınama yerine bu anlamda adımlar atılırsa bir şeylerin değişeceğini biliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Başkan Bilal açıklamasının son bölümünde şunları kaydetti:

"Umarız ki Türk kadınları için 8 Mart çözümün adı, sorunlara dur denildiği bir tarih olur. Bu temenniyle Türk Sağlık-Sen olarak başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, toplumsal yaşamda ve sendikal hayatta mücadele eden kadınlarımıza başarılar diliyoruz. Ve kadınlarımızın tüm sorunlarının göstermelik tartışmalardan uzak bir şekilde çözüm odaklı olarak üstüne gidilmesini istiyoruz."

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.