Müsteşar 5 bin hekimin aile hekimliği sistemine kazandırılacağını söyledi

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Antalya’da düzenlenen 3. Aile Hekimliği Kongresi’nde Aile Hekimlerinin sıkıntıları ve Sağlık Bakanlığı’nın aile hekimliği sistemiyle ilgili konuşma yaptı.

22198
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Antalya’da düzenlenen 3. Aile Hekimliği Kongresi’nde Aile Hekimlerinin sıkıntıları ve Sağlık Bakanlığı’nın aile hekimliği sistemiyle ilgili konuşma yaptı. Türkiye’de 136 bin hekim olduğunu belirten Gümüş, bu sayının 22 bin civarında olduğunu belirtti. Ortalama bir aile hekimine 3 bin 500 nüfus düştüğünü ve Sağlık Bakanlığı olarak bu sayının 2500 civarına çekilerek aile hekimlerinin üstündeki iş yükünü hafifletmeyi planladıklarını dile getirdi. Müsteşar Eyüp Gümüş 2016 yılı içerisinde mezun olabilecek durumda olan 8 bin 700 tıp fakültesi son sınıf öğrencisinden 5 bin hekimin aile hekimliği sistemine kazandırılacağını, 3 yıl içerisinde aile hekimi sayısı 40 bine ulaşmasını hedeflediklerini aktardı.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) tarafından düzenlenen 3. Aile hekimliği kongresinde aile hekimlerinin sorunları başta olmak üzere hastalara, anne ve bebeklere yönelik tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri konuları gündeme gelecek. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen kongre 11 mayıs 2016 Çarşamba günü başladı. Kongre 15 Mayıs’a kadar devam edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Müsteşar 5 bin hekimin aile hekimliği sistemine kazandırılacağını söyledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!