1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. MYK Sınavlarda Usulsüzlük ve Sahtecilik Yapanlar Hakkında Uygulanacak İşlemleri Açıkladı
MYK Sınavlarda Usulsüzlük ve Sahtecilik Yapanlar Hakkında Uygulanacak İşlemleri Açıkladı

MYK Sınavlarda Usulsüzlük ve Sahtecilik Yapanlar Hakkında Uygulanacak İşlemleri Açıkladı

Mesleki Yeterlilik Kurumu “MYK” Sınavlarda Usulsüzlük ve Sahtecilik Yaptığı Tespit Edilen Adaylar Hakkında Yapılacak İşlemler Hakkında Genelgeyi yayımladı. Adaylar hakkında yapılacak işlemler için tıklayınız.

A+A-

Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK tarafından Sınavlarda Usulsüzlük ve Sahtecilik Yaptığı Tespit Edilen Adaylar Hakkında Yapılacak İşlemler Hakkında Genelge yayımlandı. Sınav ve belgelendirme süreçlerinde usulsüzlük ve sahtecilik yaptığı tespit edilen adaylar hakkında detayları şu şekildedir:

Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliğinin uygulanmasına yönelik ortaya çıkan tereddütleri gidermek, adayların kasıtlı ve taksirli eylemlerinden kaynaklanan ve sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin kalite güvencesine gölge düşürebilecek usulsüzlükleri ve sahtecilikleri önlemek, adayların kişisel sorumlulukları ile uyması gereken kuralları düzenlemek amacıyla işbu Genelge hazırladı.

2019/1 Başkanlık Genelgesinde yer alan hususların sınav ve belgelendirme süreçlerine yansıtılması, sınavlara girecek adayların Genelge hakkında bilgilendirilmesi ve belgelendirme faaliyetlerinde Genelgede belirtilen hususlara uyulacak. İşte geneldeki önemli hususlar:

SINAV VE BELGELENDİRME SÜREÇLERİNDE USULSÜZLÜK VE SAHTECİLİK YAPTIĞI TESPİT EDİLEN ADAYLAR HAKKINDA YAPILACAK İŞLEMLER

Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından yürütülen sınav ve belgelendirme süreçlerinde;

A) Bireysel veya toplu olarak kopya çektiği veya kopya çektirilmesine imkân sağladığı,

B) Başka bir adayın yerine sınava girdiği veya kendi yerine bir başkasının sınava girmesini sağladığı,

C) Belgeye hak kazanmasına katkı sağlayacak nitelikte yanıltıcı beyan, bilgi veya kayıt sunduğu

Tespit edilen kişiler hakkında aşağıda belirtilen işlemler yapılır:

1. Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları bu kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunur. İlgili adayların sınavlarını ve belgelerini iptal eder.

2. Bu kişiler, sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl süreyle Kurum tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından yapılan hiçbir sınava aday olarak başvuramaz ve giremez. Kurum, söz konusu kişilerin belirtilen süre boyunca herhangi bir yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu tarafından aday olarak MYK Web Portalına bildirilmesine izin vermez

Başkanlık Genelgesine ulaşmak için buraya tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler