1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. MyMemur.Com.Tr Son Bir Hafta Neler Yaşandı
MyMemur.Com.Tr Son Bir Hafta Neler Yaşandı

MyMemur.Com.Tr Son Bir Hafta Neler Yaşandı

MyMemur.Com.Tr olarak sizlere ulaştırdığımız bir haftalık haberlerden bazıları...

A+A-

            MyMemur.Com.Tr haber sitesi olarak sağlık personelleri ile alakalı olarak son bir haftada neleri gündeme getirdik. Şimdi Personel Sağlık Tr Manşetlerini sizler ile paylaşıyoruz.

4/C li Geçici Personel Döner Sermaye Hakkı Kazandı Haberi; Adıyaman Halk Sağlı Müdürlüğünde 657 sayılı Yasa'nın 4/C maddesi kapsamında geçici personel statüsünde istihdam edilen personel durumu yargıya taşıdı.mahkeme ise 4/C li personel ile alakalı Atanma şekli diğer memurlara göre farklı olmakla birlikte, döner sermaye gelirlerinin elde edilmesinde katkı sağlamaları nedeniyle, 4/C'li sözleşmeli personele döner sermayeden ek ödeme yapılması gerekeceği açıktır. şeklinde belirtti.

Sağlık Personeline Seyyar Görev Tazminatı Haberi; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığından seyyar görev tazminatı ile ilgili yazı 81 İl Valiliği yani 81 halk sağlığı Müdürlükleri adına gönderildiğini belirttiğimiz haber.

Hemşirelere Doktorluk Yolu mu Açılıyor ? Haberi; Bazı internet Haber sitelerinin Hemşireler doktor olacak şeklinde attıkları başlıklar üzerine sitemiz duruma izah getirmiş ve sağlık personellerini bilgilendirmişti.

Sağlık Bakanlığı Personeli Nöbet Genelgesi Yayınladı Haberi; Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Sağlık Bakanı imzası ile tamamını yayınladı.

Sağlık Personeli İl İçi Atama Ve Nakil İlanı Haberi; Ankara Sağlık Müdürlüğü'nün Stratejik Personel (Uzman tabip ve tabip unvanlarındaki personel) dışındaki sağlık ve yardımcı sağlık personeli için Mayıs dönemi İl İçi Atama ve Nakil işlemleri ile ilgili olarak yayınladığı duyuruyu ilettik.

4/B'li Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı Haberi; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 maddesinin (B) fıkrasına göre İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü 4/B (Sözleşmeli Personel) Alım İlanını yayınladık.

Memur Maaşları Enflasyona Yenik Düştü Haberi; Memur maaşlarının ilk üç aylık enflasyon rakamları karşısında, 123 TL seyyanen zam'ın memur  maaşlarını ezdiğini haber yaptık.

Sağlık Bakanlığı Hekimleri Uyardı " E-İmza Temin Edin" Haberi; Sağlık Bakanlığı hekimlerinin e-imza kullanılması konusunda Sağlık Bakanlığı web sitesinden yaptığı duyuruyu Personel Sağlık Tr okuyucuları ile paylaştık.

Nurettin Demir Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na Sordu Haberi; CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir'in Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na sorulmak üzere TBMM'ne verdiği yazılı soru önergesini sizler için çevirdik.

Sağlık Bakanı "Ben Bu Millete Borçluyum Ve Sorumluyum" Haberi; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşmasında “ Bu ülke bizlere gerçekten büyük güzellikler verdi. Yabancı uyruklu birini önce doktor, sonra uzman, sonra Milletvekili şimdide Sağlık Bakanı yaptı. Ben bu millete borçluyum ve sorumluyum." şeklindeki konuşmasını sizler ile paylaştık.

Sağlık Bakanından Sağlık Personeline Nöbet Açıklaması Haberi; Sağlık Bakanlığının aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına "Torba Yasa"yla getirilen nöbetle ilgili hususlara açıklık getiren genelgesi ile ilgili haberimiz.

TÜM MANŞETLER İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.