1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Naci Ağbal: Taşeron Yasasını Yılbaşından Önce Geçirmeyi Planlıyoruz
Naci Ağbal: Taşeron Yasasını Yılbaşından Önce Geçirmeyi Planlıyoruz

Naci Ağbal: Taşeron Yasasını Yılbaşından Önce Geçirmeyi Planlıyoruz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, bugün de Bekir Bozdağ’ın yasasının yıl sonunda yetişmeyeceği ifade edilmişti. Taşeron yasasının geçmesi mi önemli yoksa yasanın ne getireceği mi?

A+A-

Bekir Bozdağ’ın yılbaşından önce büyük ihtimalle taşeron yasasının yetişmese de yılbaşından sonra taşeron yasasına son şeklinin verilmiş olacağı ifade edilmişti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal da Bekir Bozdağ’ın belirttiği üzere taşeron yasasının yıl sonunda, olmadı yıl başından hemen sonra tamamlanacağı belirtilmişti.

Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 208 yılına ilişkin Bütçe ve Kesin Hesap Kanunu Tasarılarının geneli üzerinde ve Sayıştay Tezkerelerinin görüşmelerinde komisyon üyesi vekillerin taşeronla ilgili sorularına şu yanıtı verdi:

Taşeron işçilerle ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi. Yılbaşından önce bu yasayı Meclisten geçirmeyi planladıklarını belirten Ağbal, Bakanlar Kurulu bir model noktasında karar verdiği anda da hükümet olarak bunun kamuoyuyla ve Meclis’le paylaşılacağı açıklandı.

Taşeron yasasının geçmesi mi önemli yoksa yasanın ne getireceği mi daha önemli?

2 yılı geçmesine birkaç gün kalan taşerona kadro sorunu taşeron yasası olarak şekillenecek ve ne zaman kadro alacağı değil nasıl bir kadro veya istihdam şekli olacağı önemli artık. Çünkü son açıklamalarda taşerona kadro olmadığı, sadece devletle bağ kurulacağı söylenmişti. Bu kapsamda taşerona kadro ile ilgili olarak yasanın ne zaman tamamlanacağı değil nasıl bir kadro olacağı önemlidir!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.